Newsletter

FourKites informuje o strategicznej inwestycji Mitsui & Co. o wartości 10 mln USD zmierzającej do przekształcenia łańcuchów dostaw w regionie Azji i Pacyfiku

27.09.2022, 16:58aktualizacja: 04.10.2022, 10:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/FourKites
Business Wire/FourKites
Strategiczna inwestycja międzynarodowego giganta biznesu przyczyni się do dalszej rozbudowy sieci widoczności łańcucha dostaw FourKites w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) i przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z łańcuchem dostaw w tym regionie.

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- FourKites, dostawca wiodącej na świecie platformy zapewniającej widoczność łańcucha dostaw, informuje o zainwestowaniu 10 milionów dolarów przez Mitsui & Co., Ltd. w celu rozszerzenia oferty FourKites w regionie APAC. Inwestycja ta stanowi pierwszy etap trwającego strategicznego związku pomiędzy FourKites i Mitsui, który obie firmy zamierzają sformalizować do końca roku.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220927005141/en/.

Inwestycja Mitsui w FourKites stanowi kulminację całorocznych starań obu spółek, które obejmowały szeroko zakrojone badania due diligence Mitsui w zakresie widoczności łańcucha dostaw. Biorąc pod uwagę wiodącą ofertę FourKites i udokumentowane osiągnięcia w regionie, Mitsui planuje zainwestować znaczne zasoby w celu rozszerzenia zasięgu FourKites w regionie APAC, w tym sprzedaży, obsługi klienta, operacji i lokalizacji produktu, co zaowocuje maksymalnie dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniem dla rynku APAC. Strategiczne partnerstwo będzie początkowo koncentrować się na Japonii, z planami wspólnej ekspansji w całym regionie APAC.

Mitsui jest najmłodszym gigantem w branży, który wspiera FourKites, po strategicznych inwestycjach FedEx, Zebra Technologies, Volvo Group Venture Capital AB i Qualcomm Ventures, LLC w ciągu ostatnich dwóch lat. Mitsui - międzynarodowy konglomerat z 16 jednostkami biznesowymi w 63 krajach - wykorzystuje swoje globalne lokalizacje operacyjne, sieć i zasoby informacyjne do prowadzenia wielostronnej działalności, która obejmuje sprzedaż produktów, logistykę i finansowanie na całym świecie, rozwój infrastruktury międzynarodowej oraz wiele innych.

„Z przyjemnością podejmujemy współpracę z FourKites, aby poprawić widoczność i wydajność łańcucha dostaw w operacjach we wszystkich branżach i wszystkich krajach w regionie APAC - powiedział John Kenichi Kogiku, dyrektor generalny działu Digital Solution Business Division w Mitsui. - FourKites i Mitsui łączy kultura innowacji, uczciwości i współpracy oraz szersza wizja przekształcania międzynarodowych łańcuchów dostaw. Cieszymy się na współpracę z FourKites, aby osiągnąć nasze wspólne cele poprzez cyfryzację i automatyzację”.

Wspólna inicjatywa z Mitsui jest najnowszym strategicznym posunięciem w ekspansji FourKites w regionie APAC. Spółka śledzi obecnie przesyłki międzynarodowe w 44 krajach i terytoriach w regionie APAC, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowała:

- 240-procentowy wzrost liczby śledzonych przesyłek,

- 91-procentowy wzrost liczby nowych klientów w regionie APAC,

- 70-procentowy wzrost liczby przewoźników śledzących ładunki w regionie APAC,

- 30-procentowy wzrost liczby śledzonych portów w APAC, obecnie 270 portów w regionie,

- 315-procentowy wzrost liczby śledzonych obiektów w regionie APAC, obecnie 7 tys. obiektów.

„Z uwagi na fakt, że jesteśmy międzynarodowym centrum logistycznym, spółki w regionie APAC dokonują znaczących inwestycji w transformację łańcucha dostaw - powiedział założyciel i dyrektor generalny FourKites Mathew Elenjickal. - Biorąc pod uwagę tę trajektorię wzrostu, jesteśmy zaszczyceni, że Mitsui wybrała FourKites jako partnera, który zapewni bezprecedensowy poziom widoczności w regionie APAC. Cieszymy się, że możemy powitać Mitsui w naszej potężnej sieci inwestorów strategicznych, którzy wspólnie pracują nad zrewolucjonizowaniem łańcuchów dostaw na całym świecie”.

Inwestycja Mitsui w FourKites następuje po szeregu znaczących inwestycji strategicznych ze strony największych korporacji, które zainwestowały w spółkę, aby stymulować przyszłość cyfrowych łańcuchów dostaw. W czerwcu firma FourKites zapowiedziała strategiczną inwestycję ze strony FedEx, którą wykorzysta do rozwoju FourKites X, platformy o zwiększonej widoczności, która przekształca światowe łańcuchy dostaw dzięki wglądowi w dane z sieci obu przedsiębiorstw. W 2021 roku FourKites poinformowała o inwestycjach strategicznych ze strony Qualcomm Ventures, LLC, Volvo Group Venture Capital AB i Zebra Technologies, w ramach których liderzy branży pracują wspólnie nad zautomatyzowanymi, zintegrowanymi i współpracującymi ogólnoświatowymi łańcuchami dostaw obejmującymi transport, magazyny, sklepy, samochody ciężarowe i inne.

FourKites

Jako czołowa światowa platforma zapewniająca widoczność łańcucha dostaw, FourKites® obejmuje swoim zasięgiem nie tylko transport, ale także place składowe, magazyny, sklepy i wiele więcej. Śledząc ponad 2,8 mln ładunków dziennie przewożonych drogami, koleją, drogą morską i lotniczą, paczek i przesyłek kurierskich i docierając do ponad 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1100 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.fourkites.com.

Mitsui

Mitsui & Co, Ltd. (8031: JP) to międzynarodowa spółka handlowo-inwestycyjna o zróżnicowanym portfolio biznesowym obejmującym około 63 krajów w Azji, Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Oceanii. Mitsui zatrudnia około 5500 pracowników i wykorzystuje talenty na całym świecie, aby identyfikować, rozwijać i powiększać przedsiębiorstwa we współpracy z ogólnoświatową siecią zaufanych partnerów. Mitsui zbudowała silny i zróżnicowany portfel działalności podstawowej obejmujący branże: surowców mineralnych i metalowych, energii, maszyn i infrastruktury oraz chemii.

Wykorzystując swoje mocne strony, Mitsui dodatkowo zdywersyfikowała swoją działalność, wykraczając poza podstawowe filary zysku, aby stworzyć wielopłaszczyznową wartość w nowych obszarach, w tym w innowacyjnych rozwiązaniach energetycznych, opiece zdrowotnej i żywieniu oraz poprzez strategiczne skupienie się na szybko rozwijających się rynkach azjatyckich. Strategia ta ma na celu wykorzystanie możliwości wzrostu poprzez wykorzystanie głównych światowych megatrendów: zrównoważonego rozwoju, zdrowia i odnowy biologicznej, cyfryzacji i rosnącej siły konsumentów.

Mitsui może pochwalić się długim dziedzictwem w Azji, gdzie stworzyła zróżnicowane i strategiczne portfolio firm i partnerów, które daje jej zdecydowaną przewagę nad innymi, zapewnia wyjątkowy dostęp wszystkim globalnym partnerom do najszybciej rozwijającego się regionu świata i wzmacnia jej międzynarodową ofertę. Więcej informacji na temat działalności Mitsui & Co na stronie www.mitsui.com.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220927005141/en/.

Źródło: FourKites

KONTAKT:

Marianna Vyridi

Big Valley Marketing dla FourKites

tel. (650) 468-3263

e-mail: mvyridi@bigvalley.co

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.09.2022, 16:58
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.