Newsletter

Fuzja z Orlenu z Lotosem oznacza zwiększenie funduszy na sportowy sponsoring

09.09.2022, 12:20aktualizacja: 09.09.2022, 12:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Z połączenia koncernu paliwowego z innymi firmami wynika efekt synergii, który będzie dostrzegalny także w obszarze sportowego sponsoringu - zauważył Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, podczas Forum Ekonomicznego odbywającego się w Karpaczu od 6 do 8 września 2022 r.

Każde połączenie firm to także synchronizacja ich działań okołobiznesowych np. sponsoringu sportowego.

„Sport buduje biznes, zwiększa rozpoznawalność firmy i jej pozycję na rynku” - przekonywał Daniel Obajtek. „Klienci są kibicami, a kibice lojalnymi klientami” - dodał.

Prezes PKN Orlen przypomniał, że sponsoring sportowy to dla kierowanej przez niego firmy ważny element biznesu. Zapewniał, że koncern paliwowy nie będzie ograniczać nakładów na sport, a wręcz je powiększać , żeby mocniej budować wizerunek.

„Nadal będziemy zaangażowani w sport. Sport jest dla nas bardzo ważnym elementem biznesu i zadań społecznych” - przekonywał Daniel Obajtek.

Pod skrzydłami PKN Orlen znajduje się obecnie około 100 sportowców zawodowych z indywidualnymi umowami sponsorskimi, a dodatkowo sponsoring obejmuje około 60 tys. dzieci i młodzieży.

Według raportu pokazującego wpływ branży sportowej na PKB, 47 mld złotych w produkcie krajowym brutto pochodzi z działalności związanej z aktywnością fizyczną Polaków. W tej gałęzi gospodarki pracuje 300 tys. osób. To ważny obszar polskiej gospodarki.

„W sporcie jak w biznesie, żeby był sukces, trzeba najpierw zainwestować, poświęcić czas, wszystko dopieścić. Po dołączeniu do grupy sportowej Orlenu zaczęła się stabilizacja, budowanie sportowej, osobistej marki - tak jak to robią firmy w biznesie” - zauważył Paweł Fajdek, pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.09.2022, 12:20
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ