Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Funkcjonalność miejskiej architektury jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na komfort życia mieszkańców. Równie ważna jest estetyka, która sprawia, że miasto wygląda schludnie i spójnie wizerunkowo, a miejski krajobraz staje się przyjazny dla oka. Dlatego podjęto decyzję o wymianie 19 wiat przystankowych w śródmieściu. Będą one ujednolicone wizualnie. Wiaty nowego typu zamontowano już wcześniej w śródmieściu podczas przebudowy układu drogowego po południowej stronie dworca kolejowego.
– Obecne wiaty były lokalizowane w różnym czasie. Cechuje je różnorodność konstrukcyjna i architektoniczna. Miasto chce ujednolicić estetykę przystanków. Spójne wzornictwo i zastosowanie odpowiedniej jakości materiałów przyczyni się do stworzenia bardziej harmonijnego wizerunku miasta. Co ważne, nowe przystanki będą lepiej przystosowane do potrzeb mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnościami – mówi Mariola Pendziałek, naczelnik Wydziału Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.
Wymienionych zostanie 19 wiat na ul. Jana Śliwki (2 wiaty), Wybrzeże Armii Krajowej (1), Dworcowej (4), Mikołowskiej (1), Nowy Świat (4) i po jednym na ulicach: Daszyńskiego, Sobieskiego, Kozielskiej, Jasnogórskiej, Dolnych Wałów, Łużyckiej i przy placu Piłsudskiego.
Duża część starych wiat jest jeszcze w dobrej kondycji technicznej, dlatego zostaną przeniesione w inne lokalizacje, w których wiaty wymagają wymiany.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 15.12.2024, 08:47 |
| Źródło informacji | Gliwice |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Produkty elektroniczne przetestowane pod kątem substancji niebezpiecznych
Wyniki finansowanej przez UE kampanii, w ramach której przetestowano 173 gadżety elektryczne i elektroniczne pod kątem zawartości niebezpiecznych substancji pokazują, że w połowie z nich zostały przekroczone dozwolone limity. Organizatorem kampanii była Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) Komisji Europejskiej.- 17.06.2026, 08:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Komisja Europejska DG GROW
-
Image
Łukasiewicz - PIMOT uruchamia nowoczesne zaplecze dla przemysłu i obronności PAP
„Bardzo się cieszymy z zakończenia inwestycji szczególnie trudnej i wymagającej, finansowanej ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Nasze inwestycje publiczne służą przedsiębiorcom, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz, podczas otwarcia Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu w warszawskim Łukasiewicz - PIMOT.- 17.06.2026, 08:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Fake newsy hamujące rozwój energetyki odnawialnej uderzają w interesy i kieszenie milionów Polaków PAP
Mieszkańcy terenów, na których stawiane są wiatraki prądotwórcze, mają nieograniczony dostęp do rozpowszechnianej w internecie dezinformacji na temat zielonej energii, za to brakuje im rzetelnych informacji o wynikających z podatków korzyściach finansowych, jakie gminy czerpią z umieszczania wiatraków w ich obrębie - wskazywała Agnieszka Pakuła, Iberdrola Renewables Polska podczas debaty PAP Biznes „Fakty i mity - demaskujemy dezinformację o energetyce wiatrowej”.- 16.06.2026, 16:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ