Newsletter

Biznes i finanse

Globalna sprzedaż pickupa GWM przekroczyła liczbę 2 milionów sztuk

04.12.2021, 09:12aktualizacja: 04.12.2021, 09:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BAODING, Chiny, 4 grudnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Niedawno koncern GWM pickup ogłosił na targach Auto Guangzhou 2021, że jego całkowita światowa sprzedaż przekroczyła dwa miliony sztuk, co sprawiło, że marka stała się pierwszą chińską marką pickupów osiągającą takie wyniki sprzedaży.

Pickup jest pierwszym typem pojazdu produkowanym przez GWM, przy czym według oficjalnych statystyk GWM pickup od wielu lat notuje gwałtowny wzrost sprzedaży. Jego światowa sprzedaż w 2019 roku wyniosła 148830 sztuk, co oznacza wzrost o 7,85% rok do roku. W 2020 roku sprzedaż ta wzrosła o 51,2% rok do roku, do 225000 sztuk. Szczególnie GWM POER, Wingle 5 i Wingle 7 stały się pierwszymi trzema w sprzedaży pojedynczych modeli na światowym rynku pickupów. W tym roku GWM pickup sprzedał 187000 sztuk w ciągu zaledwie trzech kwartałów, a w szczególności GWM POER osiągnął sprzedaż ponad 10000 sztuk w ciągu 16 kolejnych miesięcy.

Koncern otrzymał wiele pochwał od licznych międzynarodowych mediów motoryzacyjnych, co jest istotnym powodem jego rosnącej sprzedaży. Podczas profesjonalnej jazdy próbnej off-road w Rosji tamtejsze branżowe media motoryzacyjne Auto.ru skomentowały, że GWM pickup przewyższa inne marki pickupów pod względem jakości jazdy, doskonałego prowadzenia i wydajności terenowej. „Bakkie & Truck”, autorytatywny południowoafrykański magazyn motoryzacyjny, ocenił ten model jako jeden z „Trzech najlepszych pickupów na świecie” równolegle z innymi znaczącymi markami pickupów. Marka ta została również oceniona jako „jeden z najbardziej kolekcjonerskich modeli w przyszłości” w Nowej Zelandii przez Driven, wiodące medium motoryzacyjne.

Na rynku światowym liczne modele GWM pickup zostały docenione przez klientów za ich doskonałe osiągi, tworząc solidną podstawę do sprzedaży ponad dwóch milionów sztuk. Rosyjski klient Burtsev wyraził ogromne zadowolenie z Wingle 7 z uwagi na jego znakomitą ładowność i niezawodność. „Z pewnością uwzględnię Wingle 7 na mojej liście zakupów” - powiedział. Po wprowadzeniu na rynek bliskowschodni GWM POER został wysoko oceniony przez bahrajńskiego mistrza wyścigów Salah za komfort jazdy i sterowność. „GWM POER dysponuje zdolnością do pokonywania wyjątkowych warunków drogowych i jest praktycznym wyborem również na rodzinne wycieczki i zakupy” - powiedział z uśmiechem.

Od października 2021 roku GWM pickup sprzedał się w ilości ponad 20000 sztuk przez 14 kolejnych miesięcy. W listopadzie marka ta zaprezentowała na targach Auto Guangzhou 2021 szereg nowych modeli, w tym Jingang POER, model koncepcyjny super pickup i Heidan, torując drogę do dalszej optymalizacji światowej sprzedaży w przyszłości.

Co do przyszłych oczekiwań, Zhang Haobao, dyrektor generalny GWM pickup, oświadczył: „Do 2025 roku GWM pickup ma zamiar osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie ponad 500000 sztuk i uplasować się w pierwszej trójce w międzynarodowej sprzedaży pickupów”.

Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/1701943/GWM.mp4

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.12.2021, 09:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ