Newsletter

Głogów: 11 mln dotacji na budowę mieszkań

14.02.2023, 09:13aktualizacja: 14.02.2023, 09:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Głogów
Fot. UG Głogów
Głogów otrzymał kolejne granty na budowę dwóch kolejnych bloków TBS przy ul. Folwarcznej na Żarkowie. Na budynki nr 21 i 22 otrzymaliśmy ogromne środki w formie dotacji. Z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 8.649.415,40 zł, a z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – 2.250.000 zł. Łącznie to prawie 11 mln złotych - mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Szacowane koszty łączne dla przedsięwzięcia inwestycyjnego to 23.603.458,15 zł. Do budowy bloków 21 i 22 miasto dołoży 5 mln.

W dwóch budynkach jednoklatkowych wyposażonych w windę  powstanie 48 mieszkań: 20 2-pokojowych i 28 3-pokojowych. Będą dwa warianty mieszkań 3-pokojowych z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1 i 2 piętrze wyposażone będą w balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegające do niego tereny zielone. Wybudowane zostaną klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Budynki swoją formą nawiązywać będą do dotychczasowej zabudowy tego miejsca to jest dawnych budynków koszarowych pruskich i była konieczność wydawania przez konserwatora zabytków decyzji konserwatorska dla ich budowy.

Budowę bloków TBS nr 21 i 22 rozpoczniemy w tym roku, a zakończenie prac i oddanie mieszkań głogowianom nastąpi w 2024 roku - mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Tymczasem tuż obok trwa budowa budynków nr 19 i 20, gdzie łącznie powstaje 48 mieszkań. Mają być gotowe jeszcze w tym roku.

W Głogowie na mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego czeka około 600 rodzin.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.02.2023, 09:13
Źródło informacji Głogów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii