Newsletter

Głogów: Bezemisyjne autobusy zasilą tabor komunikacji miejskiej

07.09.2023, 16:23aktualizacja: 07.09.2023, 16:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podpisanie umowy na zakup elektrycznych autobusów; Fot. UG Głogów
Podpisanie umowy na zakup elektrycznych autobusów; Fot. UG Głogów
Gmina Miejska Głogów podpisała umowę z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę pięciu autobusów elektrycznych. Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania zostaną dostarczone do miasta latem 2024 roku.

Umowa obejmuje „Dostawę 5 autobusów elektrycznych do przewozu osób w miejskiej komunikacji zbiorowej wraz z budową infrastruktury ładowania”.

„Zakup autobusów elektrycznych przez Gminę Miejską Głogów ma nie tylko wymiar społeczny i gospodarczy, ale przyniesie także wiele korzyści ekologicznych. Zależy nam, żeby autobusy w Głogowie były zeroemisyjne i nie zanieczyszczały naszego środowiska. Firma Solaris jest liderem na rynku europejskim wśród producentów autobusów elektrycznych, dlatego też cieszymy się niezmiernie na tę współpracę”
– mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 8 mln 700 tysięcy ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całego zadania to blisko 16 mln 689 tysięcy.

Pierwsze bateryjne pojazdy zawitają do Głogowa w drugiej połowie 2024 roku.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.09.2023, 16:23
Źródło informacji Głogów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ