Newsletter

Gmina Świdnica: W Pszennie powstaną 32 mieszkania

15.02.2024, 18:25aktualizacja: 15.02.2024, 18:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Świdnica
Fot. UG Świdnica
W Pszennie powstaną 32 mieszkania komunalne. Umowa na realizację długo wyczekiwanej inwestycji została podpisana.

Zapewnienie nowych mieszkań dla mieszkańców naszej gminy jest dla nas szczególnie ważne, bowiem przyczynia się nie tylko do podniesienia komfortu ich życia, ale bezpośrednio wpływa na podjęcie decyzji o zamieszkaniu w gminie Świdnica na stałe. Cieszę się, że udało się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, które są już na naszym koncie. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 80% kosztów zadania. Przy niewielkim nakładzie środków własnych uda się zaspokoić potrzeby oczekujących na mieszkanie. Stąd tez bez większych obaw możemy przystąpić do realizacji zadania tak bardzo wyczekiwanego przez wiele rodzin w naszej gminie – mówi wójt Teresa Mazurek.
 
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: lider EMBUD Laskowski sp. z o.o., a partnerem jest EMBUD Laskowski Usługi Budowlano-Remontowe. Jesteśmy gotowi aby niezwłocznie przystąpić do realizacji budowy 32 mieszkań. Pierwsze prace mają ruszyć na początku marca br. - zapewnia prezes firmy EMBUD Emil Laskowski.
 
Więcej szczegółów w kolejnych komunikatach informacyjnych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2024, 18:25
Źródło informacji Gmina Świdnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii