Newsletter

Gra przygodowa w aplikacji PeoPay KIDS wprowadza najmłodszych klientów Banku Pekao w świat finansów

02.06.2023, 15:03aktualizacja: 02.06.2023, 16:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Bank Pekao S.A. na trzecie urodziny PeoPay Kids wdraża do aplikacji moduł edukacyjny w formie gry przygodowej, która pomoże dzieciom w wieku 6-12 lat zrozumieć działanie świata finansów, nauczy oszczędzania i zarządzania wydatkami. „Traktujemy młodych klientów Banku Pekao w sposób szczególny, bo to inwestycja w przyszłość” – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.

Na 554 tys. nowych rachunków otwartych w 2022 r. w Banku Pekao, aż 203 tys. stanowiły rachunki dla osób w wieku 6-26 lat. Rachunek w Banku Pekao posiada łącznie ok. 1 mln młodych ludzi. Konto dla dziecka Banku Pekao zostało docenione w konkursie Złoty Bankier 2023, gdzie otrzymało pierwszą nagrodę - podobnie jak konto osobiste dla dorosłych klientów banku. 

„Dzień Dziecka to okazja, żeby powiedzieć, z jakim zainteresowaniem spotyka się nasza oferta. Konto dla dzieci i młodzieży do 26 r. ż. jest darmowe, nie ma opłat za jego prowadzenie, za korzystanie z karty, wypłaty z bankomatu, a aplikacja PeoPay ma dodatkowe, atrakcyjne dla młodych ludzi funkcje. Dzięki temu zyskujemy z roku na rok nowych użytkowników” – podkreśla prezes Skiba.

Nowa funkcjonalność - gra edukacyjna w aplikacji PeoPay KIDS, przeznaczonej dla użytkowników w wieku 6-12 lat, została opracowana przez bankowe Laboratorium Innowacji. Gra ma charakter przygody, która potrwa przez dziesięć stopniowo udostępnianych, sezonów. Na początek Pekao udostępnia w aplikacji pierwsze trzy sezony. W trakcie gry dziecko będzie zdobywać wiedzę o finansach, odpowiadając na pytania, rozwiązując quizy i wykonując zadania nagradzane punktami i diamentami.

Dane z ankiety przeprowadzonej wśród dorosłych klientów Banku Pekao i dzieci w wieku 8-13 lat pokazują, że 88 proc. rodziców jest świadomych, iż edukacja finansowa jest istotnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości. 64 proc. rodziców potwierdza, że dzieci lepiej radzą sobie z finansami od czasu, kiedy mają konto w banku.

W opinii Bartosza Zborowskiego, dyrektora Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A. w kwestiach technologicznych dzieci są obeznane. 89 proc. dzieci posiada własnego smartfona i korzysta z niego głównie w celach rozrywkowych, z których najbardziej powszechnym jest używanie go do gier. Natomiast, gdy przychodzi do edukacji finansowej jest jeszcze sporo do zrobienia - również wśród dorosłych. 

„Rozmowy z dziećmi o finansach nie należą do najłatwiejszych. Rodzice szukają narzędzi, a my staramy się im w tym zadaniu pomóc. Wiemy, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego w naszym module edukacyjnym w atrakcyjny i interaktywny sposób wspieramy odkrywanie świata finansów przez dzieci, pod niezbędną kontrolą rodziców” – zaznacza Bartosz Zborowski. 

Podkreśla on także, iż wdrożona w bankowości mobilnej dla dzieci PeoPay KIDS gra edukacyjna będzie uczyła nie tylko oszczędzania czy zarządzania wydatkami, ale też tego, jak sobie radzić w życiu w kwestiach dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa. 

Eksperci z Banku Pekao wskazują również, że gra została tak zaprojektowana, że część zadań jest do wykonania offline, np. „zapytaj tatę o…” czy „zrób z mamą zakupy za 20 zł i ugotujcie z nich obiad”. Dzięki temu nie ma obawy, że dzieci grając, nie będą mogły oderwać się od smartfona. 

Bank Pekao przygotował również atrakcyjne promocje z okazji Dnia Dziecka. Pierwsza z nich – Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – pozwala zyskać aż 200 zł za otworzenie Pakietu PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe Mój Skarb, aplikacja mobilna PeoPay KIDS i karta Mastercard PeoPay KIDS. 

Warunkami koniecznymi do spełnienia jest zalogowanie się do aplikacji PeoPay KIDS i wykonanie minimum trzech transakcji kartą Mastercard PeoPay KIDS lub BLIK do 31 lipca 2023 r. Promocja dostępna jest do 2 lipca br.

Dodatkowo, otwierając nowe konto oszczędnościowe Mój Skarb, dzieci mogą cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 6 miesięcy - do kwoty 5000 zł. Z tej promocji mogą skorzystać do 16 sierpnia br. 

Szczegółowe informacje dostępne są na www.pekao.com.pl/peopaykids.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 02.06.2023, 15:03
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ