Newsletter

Greenvolt podpisał kredyt odnawialny na 90 milionów euro w celu przyspieszenia realizacji projektów OZE w Polsce

09.11.2023, 16:48aktualizacja: 09.11.2023, 16:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Greenvolt Power
Greenvolt Power
- Kredyt odnawialny został zawarty w bankach DNB i mBank na okres trzech i pół roku.
- Zakontraktowana kwota kredytu zostanie przeznaczona na finansowanie projektów realizowanych przez Greenvolt Power, spółkę zależną Grupy Greenvolt, w Polsce.
- Model finansowania zapewnia elastyczność niezbędną do realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.

Greenvolt Power, spółka zależna Grupy Greenvolt zajmująca się dużymi projektami dotyczącymi energii odnawialnej, podpisała z bankami DNB i mBank umowę kredytu odnawialnego (RCF) na łączną kwotę 90 mln euro. Finansowanie to przyspieszy realizowanie projektów energii odnawialnej w Polsce - rynku, który stanowi dziś prawie połowę portfolio Grupy Greenvolt.

Z kwoty 90 mln euro, na którą opiewa kredyt odnawialny, DNB udzielił 50 mln euro, a mBank 40 mln euro kredytu, w ramach niespotykanej do tej pory w Polsce struktury finansowania dla sektora energii odnawialnej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie ze świetnymi zespołami banków DNB i mBanku, która umożliwiła finalizację tej pionierskiej struktury finansowania na polskim rynku finansowania odnawialnych źródeł energii” - mówi Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power.

W przypadku wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt, której portfel obecnie obejmuje 7,7 GW, z czego 3,4 GW znajduje się w właśnie w Polsce. Według danych Grupy około 2,9 GW ma być gotowe do budowy do końca 2023 roku.

Zdaniem João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt:

​​„Otrzymany przez nas kredyt odnawialny jest ważnym krokiem, ponieważ pozwala Greenvolt Power przyspieszyć rozwój licznych projektów prowadzonych w Polsce, a jednocześnie zapewnia niezbędną elastyczność dla szybszej realizacji strategii rotacji aktywów przedstawionej naszym inwestorom”.

Grupa Greenvolt, która opiera swoją działalność na produkcji energii z biomasy odpadowej, oprócz rozwijania wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych jest aktywnym graczem w segmencie rozproszonego wytwarzania energii.

Źródło informacji: Greenvolt Power

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.11.2023, 16:48
Źródło informacji Greenvolt Power
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ