Newsletter

GSCF wprowadza rozwiązanie „kapitał obrotowy jako usługa”

22.05.2024, 15:49aktualizacja: 22.05.2024, 15:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/GSCF
PR Newswire/GSCF
Połączenie platformy i możliwości finansowania w celu stworzenia pierwszego połączonego ekosystemu kapitałowego.

NOWY JORK, 22 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- GSCF, czołowy globalny dostawca rozwiązań z zakresu kapitału obrotowego, wprowadził dzisiaj pierwsze rozwiązanie „kapitał obrotowy jako usługa” (WCaaS). Ta innowacyjna oferta umożliwia firmom optymalizację zarządzania płynnością dzięki zastosowaniu opartego na technologii modelu operacyjnego płynnie zintegrowanego z partnerami finansowymi spółki.

Spółka zjednoczona pod marką GSCF łączy możliwości operacyjne Peridot Financing Solutions LLC i Global Supply Chain Finance Ltd. Kluczowym elementem tej integracji jest połączenie spółki we wspólną platformę technologiczną, która kompleksowo obsługuje cykl kapitału obrotowego i oferuje rozwiązania o znacznych możliwościach konfiguracji, łącząc w sobie eksperckie usługi zarządzane i dostęp do alternatywnych źródeł kapitału.

Dzięki znaczącym inwestycjom w technologie spółka GSCF dodatkowo poszerzyła zakres rozwiązań zapewnianych klientom korporacyjnym i instytucjom finansowym. Możliwości, jakie oferuje rozwiązanie „kapitał obrotowy jako usługa” GSCF, umożliwiają działowi zarządzania finansowego współpracę z partnerami finansowymi nad realizacją nowych strategii służących efektywności kapitału obrotowego, aby wzmocnić bilans, zarządzać ryzykiem i złożonością oraz wspierać rozwój przedsiębiorstwa.

Dział zarządzania finansowego stale mierzy się z wyzwaniami w procesie transformacji finansowej, w zarządzaniu różnymi systemami i integracji danych i modeli operacyjnych. W obliczu trwających trudności ekonomicznych i zakłóceń działania łańcucha dostaw spółki i ich partnerzy finansowi korzystają z możliwości wykorzystania kapitału obrotowego jako głównego czynnika umożliwiającego wzrost.

W odpowiedzi na tę pilną potrzebę rozwiązanie „kapitał obrotowy jako usługa” GSCF zapewnia klientowi:

- Połączony ekosystem kapitałowy dostawców, kupujących i instytucji finansowych, aby zapewnić zintegrowaną, płynną obsługę,

- Kompleksowa, całościowa platforma, która umożliwia optymalizację ekosystemu na każdym etapie cyklu kapitału obrotowego,

- Zaufany partner oferujący dogłębną wiedzę specjalistyczną z zakresu kapitału obrotowego i usługi zarządzane stanowiące wartość dodaną,

- Pełne pokrycie ryzyka w ramach różnych profili ryzyka klienta i rożnych lokalizacji dzięki wyjątkowemu dostępowi do alternatywnych rozwiązań kapitałowych,

- Rozwiązania inteligentne oparte na danych, aby efektywnie zarządzać kapitałem obrotowym i uzyskiwać dzięki niemu przewagę strategiczną.

Według BCG spółki, które zoptymalizowały swój kapitał obrotowy, mają 20% więcej szans na osiągnięcie celów wzrostu przychodów, a 70% przedsiębiorstw charakteryzujących się dynamicznym wzrostem, które korzystają z rozwiązań z zakresu kapitału obrotowego, odnotowało polepszenie wskaźników biznesowych, w tym wskaźnika rotacji zobowiązań (DPO), przyspieszenie cykli konwersji gotówki i zwiększenie wskaźników kapitału obrotowego.

„Kapitał obrotowy jako usługa odzwierciedla wykraczanie poza ograniczenia rozwiązań punktowych, aby uzyskać dostęp do całościowego pakietu zintegrowanych rozwiązań do zarządzania całym cyklem obiegu gotówki i wykorzystać wiedzę specjalistyczną GSCF z zakresu obsługi” - powiedział Doug Morgan, dyrektor generalny GSCF.

„Kapitał obrotowy jako usługa GSCF ma potencjał zostania katalizatorem strategicznej transformacji, która pomoże spółkom i ich partnerom finansowym w korzystaniu z programów z zakresu kapitału obrotowego do zwiększania wydajności i zrównoważonego wzrostu. W miarę dalszego rozwoju działu zarządzania finansowego kluczowe stają się inwestycje w rozwiązania z zakresu kapitału obrotowego, które są ściśle zintegrowane z dotychczasowymi przepływami pracy i platformami finansowymi” - powiedział główny dyrektor ds. badań nad aplikacjami firmowymi IDC Kevin Permenter.

GSCF

GSCF jest czołowym globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu kapitału obrotowego. Spółka umożliwia przedsiębiorstwom i współpracującym z nimi instytucjom finansowym przyspieszenie wzrostu, zyskanie płynności i zarządzanie ryzykiem i złożonością wszystkich elementów cyklu kapitału obrotowego. Innowacyjne rozwiązanie GSCF „kapitał obrotowy jako usługa” to potencjał kompleksowej, połączonej kapitałowej platformy technologicznej z eksperckimi usługami zarządzanymi i alternatywnymi rozwiązaniami kapitałowymi. Zespół ekspertów w dziedzinie kapitału obrotowego spółki GSCF działa w przeszło 75 krajach, oferując globalną, holistyczną perspektywę, aby sprostać wyzwaniom związanym z wydajnością kapitału. Więcej informacji: www.gscf.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2418575/GSCF_Logo.jpg

Źródło: GSCF

Informacje kontaktowe

GSCF

Natalie Silverman

dyrektor ds. marketingu

e-mail: Natalie.Silverman@gscf.com

(609) 577-5083

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.05.2024, 15:49
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ