Newsletter
 

HERKULES SA W RESTRUKTURYZACJI (20/2026) Zmiana porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Herkules S.A. zwołanego na 30 czerwca 2026 roku.

09.06.2026, 18:22aktualizacja: 09.06.2026, 18:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 20/2026

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Herkules S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka") informuje, że w związku z otrzymanym żądaniem akcjonariusza o umieszczenie wskazanych przez akcjonariusza spraw w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na 30 czerwca 2026 roku (dalej "ZWZ"), o którym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 19/2026 w dniu 9 czerwca 2026 roku, dokonał zmiany porządku obrad ZWZ zgodnie z treścią otrzymanego żądania.

W związku z powyższym, porządek obrad ZWZ został uzupełniony o sprawy zgłoszone przez akcjonariusza i jest następujący:

1. Otwarcie obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

2. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

3. Sporządzenie i wyłożenie listy obecności.

4. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał.

5. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia tajności głosowania przy wyborze Komisji Skrutacyjnej.

6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Skrutacyjnej/rezygnacja z Komisji Skrutacyjnej.

7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia porządku obrad.

8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2025 roku i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2025 roku.

9. Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w 2025 roku i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w 2025 roku.

10. Rozpatrzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Herkules za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2025 roku i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Herkules za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2025 roku

11. Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Herkules w 2025 roku i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Herkules w 2025 roku.

12. Rozpatrzenie sprawozdania Rady Nadzorczej Herkules S.A. z działalności w 2025 roku i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej Herkules S.A. z działalności w 2025 roku.

13. Podjęcie uchwały w sprawie użycia środków z pozostałych kapitałów rezerwowych i likwidacji pozostałych kapitałów rezerwowych.

14. Podjęcie uchwały w sprawie uruchomienia środków z kapitału zapasowego na pokrycie strat z lat ubiegłych.

15. Podjęcie uchwały w sprawie podziału zysku netto za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2025 roku.

16. Podjęcie uchwał w sprawie udzielenia absolutorium poszczególnym Członkom Zarządu Spółki z wykonania obowiązków w 2025 roku.

17. Podjęcie uchwał w sprawie udzielenie absolutorium poszczególnym Członkom Rady Nadzorczej Spółki z wykonania obowiązków w 2025 roku.

18. Dyskusja w sprawie sprawozdania Rady Nadzorczej o wynagrodzeniach Członków Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki w 2025 roku.

19. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w Statucie Spółki.

20. Przyjęcie tekstu jednolitego Statutu Spółki.

21. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu do nabycia akcji własnych Spółki w celu ich umorzenia.

22. Podjęcie uchwały w sprawie użycia kapitału rezerwowego na sfinansowanie nabycia przez Spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia.

23. Zamknięcie obrad.

https://espiebi.pap.pl

[English version below]

https://espiebi.pap.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.06.2026, 18:22
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ