Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Herkules S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu 12 czerwca 2026 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu nowego członka Zarządu Emitenta w osobie Pana Mariusza Paluszewskiego. Rada Nadzorcza powierzyła Panu Mariuszowi Paluszewskiemu sprawowanie funkcji Członka Zarządu ze skutkiem od dnia 15 czerwca 2026 roku.
Pan Mariusz Paluszewski złożył oświadczenie, z którego wynika, że jego działalność wykonywana poza Spółką, nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej ani jako członek organu spółki kapitałowej, a także nie uczestniczy w innych konkurencyjnych osobach prawnych jako członek ich organów.
Otrzymane przez Spółkę oświadczenie zawiera również deklarację Członka Zarządu Spółki, że nie został on wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Pan Mariusz Paluszewski jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania sprzedażą oraz rozwoju biznesu w segmencie maszyn budowlanych i technicznych, zdobytym zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.
Obejmował kluczowe stanowiska kierownicze, m.in. Dyrektora ds. Rozwoju Nowych Rynków Sprzedaży oraz Business Development Managera w firmach sprzedaży i wynajmu maszyn budowlanych, Dyrektora Oddziału w MW Wanicki oraz Managing Directora w Komatsu Poland i Remarksa Polska. Odpowiadał za budowę i rozwój sieci sprzedaży, zarządzanie rozproszonymi strukturami organizacyjnymi, realizację strategii budżetowych, negocjacje z kluczowymi klientami oraz osiąganie istotnych wzrostów sprzedaży i udziałów rynkowych, w tym w ramach projektów o zasięgu międzynarodowym.
Wykształcenie wyższe techniczne zdobył na Politechnice Śląskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera metalurgii, a wcześniej ukończył Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe jako technik elektromechanik. Swoje kompetencje menedżerskie rozwijał także na prestiżowych kursach, m.in. w Harvard Business School ("Management 2010"), Academy of Business Ernst _ Young, w ramach indywidualnych sesji coachingowych oraz szkoleń międzynarodowych w Japonii.
https://espiebi.pap.pl
[English version below]
https://espiebi.pap.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 12.06.2026, 14:19 |
| Źródło informacji | ESPI |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |