Newsletter

Highgate rozszerza swój portfel inwestycji w Wielkiej Brytanii o apartamentowiec Grosvenor House Suites i hotel Dorsett City London

11.10.2021, 07:58aktualizacja: 11.10.2021, 08:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Highgate - logo
Highgate - logo
Spotkanie historii i przyszłości w przełomowym okresie dla światowej branży hotelarskiej.

LONDYN, 11 października, 2021 r. /PRNewswire/ -- Highgatge, jedna z największych firm zajmujących się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem obiektami hotelarskimi, poinformowała, że w jej portfelu znalazły się dwa nowe obiekty na rynku brytyjskim – firma nabyła hotel Dorsett City London oraz objęła zarządzanie apartamentowcem Grosvenor House Suites w londyńskiej dzielnicy Mayfair. Tym samym Highgate powraca na rynek brytyjski i europejski, wierząc w nadchodzące ożywienie na rynku turystycznym i podróży służbowych.

„Przez ponad trzy dekady inwestowania w Europie Highgate realizowała filozofię nabywania atrakcyjnie położonych nieruchomości po cenach niższych niż koszt zastąpienia oraz szukania szans w inwestycjach, w których mogła zapewnić wartość dodaną. Przykładem tej strategii jest hotel Dorsett City London – powiedział Mehdi Khimji, dyrektor zarządzający Highgate. - Highgate planuje dalsze poszukiwanie możliwości inwestycyjnych w zakresie pojedynczych obiektów, inwestycji portfelowych i całych platform na terenie Europy poprzez trzymanie się zasad, które przyczyniły się do sukcesu firmy w przeszłości – budowania relacji z kluczowymi podmiotami w branży i tworzenia innowacji w obszarach operacyjnym, dystrybucyjnym i pozycjonowania hoteli; szukania możliwości wykorzystania potencjału Highgate w zakresie zapewnienia wartości dodanej oraz aktywnego kreowania wizerunku niezawodnego i gotowego do współpracy kontrahenta”.

Obiekt Dorsett Hotel London, znajdujący się w sercu dzielnicy finansowej Londynu, słynie z luksusu i jakości obsługi. Hotel ten jest dobrze przygotowany do przyjęcia nowej fali klientów turystycznych i biznesowych. Dorsett Hotel London to wyjątkowe połączenie brytyjskiego uroku i azjatyckiej gościnności. Z obiektu rozpościera się zachwycająca panorama Londynu, a w pobliżu znajduje się słynna artystyczna dzielnica Shoreditch pełna galerii. W niedalekiej odległości znajdują się również Tower of London, Tate Modern i Tower Bridge. Transakcja to owoc współpracy nawiązanej niedawno przez Cerberus i Highgate.

Obiekt Grosvenor House Suites to liczący 130 lokali luksusowy apartamentowiec w dzielnicy Mayfair przy Park Lane. W ramach świadczonych usług zarządzania Highgate nawiąże współpracę z właścicielami nieruchomości w zakresie kształtowania przyszłej pozycji obiektu i jego odświeżenia z myślą o jego ponownym ożywieniu i czerpaniu korzyści z wyjątkowych apartamentów i doskonałego położenia – atutów, na które uwagę zwracają bardziej wybredni przybysze z zagranicy poszukujący miejsca na dłuższy pobyt z perfekcyjną obsługą.

„Poza nabywaniem obiektów nawiązujemy również współpracę w zakresie zarządzania hotelami na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, zawierając strategiczne umowy zarządzania z pojedynczymi obiektami albo całymi portfelami inwestycji, przejęć i fuzji oraz, w niektórych sytuacjach, dzierżawy – powiedział Richard Russo, dyrektor w Highgate. - Highgate w szczególności skupiać się będzie na szansach na wykorzystanie jej potencjału do zapewniania wartości dodanej poprzez usprawnienia operacyjne, repozycjonowanie biznesplanów i współpracę z utalentowanymi zespołami zarządzającymi”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Highgate.com.

HIGHGATE

Highgate to międzynarodowa firma zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem obiektami hotelarskimi. Posiadamy ponad 30 lat doświadczenia w dziedzinie zarządzania inwestycjami, współpracy operacyjnej i realizacji inwestycji na rzecz funduszy REIT, firm private equity, niezależnych funduszy majątkowych, cennych klientów indywidualnych i innych inwestorów indywidualnych. Highgate skupia się w szczególności na nieruchomościach hotelarskich, a jej portfel obejmuje ponad 350 własnościowych i/lub zarządzanych hoteli, które mieszczą łącznie 65 tys. pokoi. Obiekty te położone są na terenie Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Highgate posiada biura w Londynie, Nowym Jorku, Dallas, Miami, Seattle i Waikiki. www.highgate.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1654513/Highgate_Logo.jpg

Źródło: Highgate

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2021, 07:58
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ