Newsletter

Highlander Partners ogłasza sprzedaż Rotometalu

10.05.2022, 08:46aktualizacja: 10.05.2022, 08:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WARSZAWA, Polska, 10 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Highlander Partners, L.P. („Highlander”), wiodąca prywatna firma inwestycyjna na środkowym rynku z siedzibą w Dallas w stanie Teksas, z biurami w Europie Środkowej, ogłosiła dziś sprzedaż spółki ze swojego portfela, Rotometal („Rotometal” lub „Spółka”), w ramach wykupu menedżerskiego prowadzonego przez Grzegorza Dołbniaka, obecnego dyrektora generalnego Rotometal.

Spółka Rotometal z siedzibą w Świebodzinie jest zajmuje się projetkowaniem i produkcją wyrobów dla branży drukarskiej i poligraficznej. Cylindry drukowe i magnetyczne firmy Rotometal to kluczowe narzędzia precyzyjne dla producentów etykiet do produktów konsumenckich. Spółka skutecznie konkuruje z największymi podmiotami na świecie w swoim segmencie rynku ze względu na unikalną wiedzę techniczną, innowacyjną i wyjątkową ofertę produktów i silne relacje z klientami budowane od wielu lat. Rotometal to czołowy producent narzędzi obrotowych do maszyn drukarskich w Polsce, o znaczącym udziale na rynku w Europie, który dynamicznie rozwija się na arenie międzynarodowej.

Highlander przejął pakiet kontrolny w spółce Rotometal w 2017 r., inwestując znaczne środki w nowe i innowacyjne produkty, zwiększając możliwości produkcyjne i budując nowy międzynarodowy zespół sprzedażowy z bezpośrednim pokryciem kluczowych rynków w Europie, USA i Azji. Grzegorz Dołbniak został dyrektorem generalnym Rotometal w 2019 r. W okresie sprawowania tej funkcji uzyskał stabilny wzrost, i niemal podwoił wskaźnik zysku EBITDA, pomimo wpływu pandemii COVID-19 zarówno na Rotometal, jak i na klientów spółki.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tej transakcji i cieszymy się, że Grzegorz zostanie akcjonariuszem posiadającym pakiet kontrolny. Jesteśmy pod wrażeniem wyników Grzegorza i jego zespołu w ostatnich trzech latach, i odkąd jesteśmy właścicielami spółki poczyniliśmy ogromne inwestycje nastawione na dalszy rozwój i sukcesy Rotometalu w przyszłości. Patrzenie na taki sukces jest bardzo satysfakcjonujące” – powiedział Jeff L. Hull, prezes i dyrektor generalny spółki Highlander.

„Bardzo cieszą nas efekty pracy Grzegorza i jego zespołu. Dokonali czegoś niesamowitego, sprawiając, że Rotometal stał się liderem w Europie Środkowej. Życzymy im samych sukcesów na drodze dalszego rozwoju spółki” – powiedział Artur Dzagarow, partner zarządzający w polskim biurze Highlander Partners Central Europe.

Doradcą prawnym spółki Highlander w związku z transakcją była kancelaria Clifford Chance (cliffordchance.com).

Rotometal

Flagowe produkty spółki Rotometal to wykonywane na zamówienie cylindry magnetyczne i drukowe dla branży drukarskiej i poligraficznej. Działalność spółki realizowana jest w jej siedzibie w Świebodzinie, gdzie zatrudnionych jest 160 pracowników. Założona w 2006 r., spółka Rotometal sprzedaje swoje produkty klientom z całego globu, w tym z USA, Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Highlander Partners

Highlander Partners, L.P. to prywatna firma inwestycyjna z Dallas, która zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów USD. Firma koncentruje swoje wysiłki na realizacji inwestycji w takie przedsiębiorstwa należące do wybranych sektorów, w których dyrektorzy posiadają znaczące doświadczenie operacyjne i inwestycyjne. Highlander Partners jest firmą działającą na zasadzie zakupu i rozbudowy w ramach inwestycji, wspierając firmy w rozwoju organicznym i przez nabycia.

Więcej informacji na stronie https://highlander-partners.com/

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/85592/highlander_partners_logo.jpg

Źródło: Highlander Partners, L.P.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.05.2022, 08:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ