Newsletter

Hiventures: węgierskie rolnictwo odnotowuje wzrost - oto firmy, które warto obserwować

28.11.2023, 10:02aktualizacja: 28.11.2023, 10:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BUDAPESZT, Węgry, 28 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- państwa członkowskie z Europy Środkowo-Wschodniej odgrywają istotną rolę w produkcji rolnej i gospodarce Unii Europejskiej. Polityka rolna UE skupia się na wspieraniu rolnictwa państw członkowskich poszczególnych regionów, a bezpieczeństwo żywnościowe staje się coraz pilniejszym problemem ze względu na wyzwania klimatyczne i geopolityczne, co wpływa na zmiany w sektorze. Zgodnie z bieżącymi tendencjami w ostatnich latach Węgry znacznie zwiększyły inwestycje kapitału w branżę rolnictwa. Po kilku udanych inwestycjach spółki agrotechnologiczne, których produkcja jest przeznaczona na eksport, są przygotowane na dalszy wzrost. Spółka Hiventures, członek Grupy MFB, oferuje odpowiednie środowisko finansowania i możliwości rozwoju oraz ekspansji.

UBM Holding Nyrt.: jako czołowy podmiot handlowy w branży pasz, zbóż i roślin białkowych w regionie, w zeszłym roku spółka pomyślnie zwiększyła swój kapitał na Budapesztańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o około 13,5 miliona euro dzięki inwestycji spółki Hiventures. Przypływ kapitału wzmocnił stabilność finansową grupy spółek, umożliwiając im rozwój działalności nie tylko na Węgrzech, ale także na rynkach rumuńskim i słowackim, co dodatkowo zwiększy ich udział w rynku eksportowym.

Grupa zaznaczyła swoją obecność w Austrii, Rumunii, Słowacji i Serbii, uzyskując niemal połowę przychodów ze sprzedaży z działalności eksportowej. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości surowców i współpracy z partnerami zagranicznymi grupa wytwarza rocznie 14 000 ton premiksu, na który jest duże zapotrzebowanie.

Civita Food Kft.: Grupa Civita, która weszła na giełdę latem tego roku dzięki wsparciu Hiventures, stawia sobie za cel zwiększenie eksportu i rozwój innowacyjnych produktów. Spółka, która specjalizuje się w obróbce kukurydzy, produkcji mąki, grysiku i oleju kukurydzianego oraz makaronu bezglutenowego, dostrzega znaczny potencjał w rynku produktów bezglutenowych ze względu na pozytywne zmiany w zakresie wydajności.

Grupa ustanowiła pozycję w licznych krajach Europy Środkowej i Wschodniej dzięki ofercie produktów z mielonego ziarna i makaronów bezglutenowych. Innowacyjna technologia mielenia umożliwia całkowite oddzielenie zarodków od nasion kukurydzy, sprawiając, że nadaje się ona do tłoczenia.

Szatmári „Rege” Konzervgyár Kft.: Szatmári Konzervgyár Kft. jest głównym dostawcą owoców i warzyw oraz przetworów i marynat na rynku UE, które są produkowane bez konserwantów i pochodzą z regionu wschodnich Węgier, co jest szczególnie ważne dla węgierskiego rolnictwa. Ponad 70% produktów zakładu jest przeznaczonych na sprzedaż za granicą, a sztandarowym produktem firmy są ogórki konserwowe. Surowce do produkcji pochodzą od krajowych dostawców z upraw zajmujących około 3000 hektarów. Szczególny nacisk jest położony na kontrolowane rolnictwo ekologiczne, dzięki czemu produkty spełniają warunki dla wyrobów organicznych.

EKO Konzervipari Kft.: Spółka działająca we wschodniej części Węgier produkuje wyroby puszkowane od ponad 50 lat. Korzystając z nowoczesnych (próżniowych) metod pakowania i obróbki termicznej (sterylizacja, pasteryzacja), spółka wytwarza żywność bez konserwantów, m.in. zielony groszek, kukurydzę cukrową, fasolę w puszce i różnego rodzaju wyroby marynowane. Dzięki niezawodnemu, sprawdzonemu systemowi logistycznemu, który obejmuje działalność spółki na wschodzie i zachodzie, jej wskaźnik eksportu wynosi około 70%. Po udanej restrukturyzacji finansowej przeprowadzonej przy wsparciu Hiventures spółka EKO ostatnio przeszła wspólne zarządzanie i współwłasność z Szatmári Konzervgyá, co stanowi dodatkową gwarancję jakości produkcji i dalszego rozwoju obu spółek.

Dzięki niezawodnej i przewidywalnej działalności Hiventures w połączeniu z inicjatywami edukacyjnymi inwestycje kapitałowe zyskują na popularności nie tylko w sektorze rolnictwa, ale również wśród średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych branż. W połączeniu z działaniami na rzecz rozwoju ekonomicznego spółka zajmująca się zarządzaniem funduszami kapitałowymi przyczyniła się do rozwoju niemal 40 węgierskich przedsiębiorstw, w ciągu ostatnich trzech lat wypłacając im około 100 milionów euro.

Źródło: Hiventures Venture Capital Fund management PLC.

KONTAKT:

Szilvia Biró

tel. +36202722462

e-mail: biro.szilvia@hiventures.hu 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.11.2023, 10:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ