Newsletter

Biznes i finanse

HUBSTYLE SA (26/2020) Zamiar połączenia ze spółką 3R Studio Mobile sp. z o.o. (Grupa Playway S.A.) z siedzibą w Poznaniu

21.09.2020, 10:00aktualizacja: 21.09.2020, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 26/2020

Zarząd Hubstyle S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 21 września r. podjął decyzję o zamiarze dokonania połączenia Emitenta jako Spółką Przejmującą ze spółką 3R Studio Mobile sp. z o.o. (Grupa Playway S.A.) z siedzibą w Poznaniu jako Spółką Przejmowaną.

Połączenie nastąpi w trybie art. 492 §1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Emitenta w drodze sukcesji uniwersalnej (łączenie przez przejęcie) za akcje, które Emitent wyda udziałowcom Spółki Przejmowanej. W związku z tym na skutek planowanego połączenia zostanie podwyższony kapitał zakładowy Emitenta w drodze emisji nowych akcji.

W ocenie Zarządu, powyżej opisane połączenie przyczyni się do rozwoju działalności Emitenta, z uwagi na wejście przez Emitenta w perspektywiczny rynek branży gamingowej, o czym Emitent informował raportem 25/2020 z dnia 16 września. Przejęcie 3R Studio Mobile Sp. z o.o. (Grupa Playway S.A.) pozwoli Emitentowi na pozyskanie i rozwijanie unikalnych kompetencji w zakresie produkcji gier w szczególności na perspektywicznych i dynamicznie rozwijających się rynkach rzeczywistości wirtualnej (VR - Virtual Reality) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR - Augmeted Reality). Spółka przejmowana zajmuje się produkcją i portowaniem popularnych tytułów gier m.in. na najnowszą platformę Oculus Quest 2, którego premiera odbyła się w dniu 17 września 2020 roku.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2020, 10:00
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ