Newsletter

#idearozwojubiznesu - rusza cykl spotkań online dla przedsiębiorców

03.11.2023, 11:46aktualizacja: 03.11.2023, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PARP - baner
PARP - baner
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) rozpoczynają cykl spotkań online dla przedsiębiorców „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Eksperci omówią nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna czy zrównoważony rozwój. Pierwsza wideokonferencja już 6 listopada.

Już po raz trzeci PARP i MRiT organizują cykl bezpłatnych wideokonferencji o charakterze informacyjno-edukacjnym „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Spotkania mają na celu omówienie nowych rozwiązań i regulacji prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Tegoroczne wideokonferencje będą odbywały się przez 5 tygodni, w listopadzie i grudniu.

Pierwsze wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 10. Będzie poświęcone tematyce zamówień publicznych. Eksperci porozmawiają o działaniach ułatwiających przedsiębiorcom z sektora MŚP funkcjonowanie na rynku zamówień publicznych przewidzianych w Polityce zakupowej państwa.

Szczegóły dotyczące spotkania „Zamówienia publiczne dostępne dla MŚP -
co nowego w polityce zakupowej państwa?” znajdują się na stronie PARP.

Temat zamówień publicznych będzie kontynuowany we wtorek 7 listopada. Spotkanie będzie dotyczyło międzynarodowych zamówień publicznych, które stanowią narzędzie do rozwoju dla przedsiębiorców w zakresie ekspansji. Eksperci przyjrzą się, jak robią to jedne z największych organizacji zagranicznych - np. ONZ, Bank Światowy i NATO i przedyskutują, w jaki sposób polskie firmy mogą zwiększyć swoje szanse na udział w rynku międzynarodowych zamówień publicznych.

Szczegóły dotyczące spotkania „Międzynarodowe zamówienia publiczne –
szansa na ekspansję dla MŚP” znajdują się na stronie PARP.

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą obejmowały następujące tematy:

Firma bezpieczna cyfrowo dla MŚP - sprawdź, jak zwiększyć przewagę i zaufanie Twojej firmy (13 listopada).

Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach - moda czy konieczność?
(15 listopada).

Ekspansja zagraniczna pod lupą - o współpracy z partnerami z krajów trzecich (20 listopada).

Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach (22 listopada).

Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy? (27 listopada).

Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców (1 grudnia).

Wszystkie wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będzie można obejrzeć pod linkiem: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny po zapisaniu się na poszczególne spotkania.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.11.2023, 11:46
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ