Newsletter

Biznes i finanse

III Europejski Kongres Samorządów

27.02.2017, 17:30aktualizacja: 27.02.2017, 17:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Europejski Kongres Samorządów
Europejski Kongres Samorządów

27-28 marca br. w Krakowie, pod hasłem "Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku" odbędzie się III Europejski Kongres Samorządów.

Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw, ale także całej Europy i świata.

Według Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Krakowa - Miasta Gospodarza Kongresu "III edycja Europejskiego Kongresu Samorządów jest świetną okazją, by porozmawiać o rewolucyjnych i ewolucyjnych ideach, rozwiązaniach i koncepcjach - o wizji nowego porządku dla świata. Świata, którego każdy z nas jest obywatelem, a który składa się z wielu mniejszych i większych wspólnot. Wspólnot różnych tak jak my jesteśmy różni".

Według Organizatorów w III Europejskim Kongresie Samorządów udział weźmie blisko 2000 osób 7 liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów UE i Europy Wschodniej.

Na tegoroczny program Kongresu składać się będzie sześć ścieżek tematycznych (Finanse, Środowisko, Gospodarka, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto) obejmujących ponad 60 wydarzeń: sesje plenarne, panele dyskusyjne, prezentacje raportów, warsztaty, wykłady. Tradycyjnie pierwszy dzień obrad zwieńczy uroczysta gala wręczenia Nagród Kongresu „Lider Samorządu” dla najlepszych włodarzy polskich miast: prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Miejscem obrad będzie ICE Kraków Congress Centre (ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków).

Rejestracja i akredytacja na III Europejski Kongres Samorządów odbywa się poprzez formularz elektroniczny na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja

Organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich - organizator Forum Ekonomicznego i Forum Regionów w Krynicy. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

Szczegóły na stronie: www.eks-krakow.pl

Więcej informacji udziela Biuro Prasowe: biuro.prasowe@isw.org.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.02.2017, 17:30
Źródło informacji Instytut Studiów Wschodnich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ