Newsletter

Ile wart jest dobry design

25.04.2022, 15:54aktualizacja: 25.04.2022, 16:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Smart Design Expo (1)
Fot. Smart Design Expo (1)
Projekt stoiska sięgający elementów natury powstałych 250 mln lat temu, geometrii i kolorów.

Połączenie tych wariacji zaowocowało stworzeniem ponad 200 m2 przestrzeni stoiska polskiej marki na targach KBIS 2022 w USA, która przyciągnęła tłumy zwiedzających.

Polskie firmy coraz częściej wykorzystują potencjał oraz możliwości biznesowe dalekiego dla nas rynku targowego w USA - pomimo ogromnego wyzwania logistycznego, finansowego i organizacyjnego związanego z całym wydarzeniem.

Jedną z nich jest marka Marmite, która już po raz piąty zaprezentowała się na tych targach, przygotowując po raz pierwszy ekspozycję dwóch marek - biznesowej Marmite oraz konsumenckiej marki premium Acquabella. Za projekt i realizację stoiska odpowiada biuro projektowe Smart Design Expo.

Ewolucja drogą do świadomej rewolucji

Idea stoiska Marmite nawiązuje do technologii Mineral Composite - materiału, z którego powstają produkty marki - jest to połączenie dolomitu i elastycznej żywicy.

Smart Design Expo stworzyło metaforę potężnej skały, zamieniając złoża dolomitowe na wysokie bryły stoiska i pokazując potęgę natury, z jakiej wywodzi się materiał, z którego powstają wanny, brodziki i umywalki.

„Tegoroczne stoisko KBIS idealnie wpasowuje się w naszą stylistykę, wyraziste linie, ale jednocześnie subtelne kształty całej aranżacji podkreślają design i piękno naszych produktów. Taka zabudowa inspiruje odwiedzających nas na targach gości, tworząc neutralne i eleganckie wnętrze” - mówi Marcin Sędziak, marketing director w Marmite.

Podczas tworzenia projektu i konceptu stoiska uwaga została skupiona właśnie na dolomicie, aby pokazać jak skała, która powstała miliony lat temu, zmienia się i ewoluuje na naszych oczach, tworząc w efekcie funkcjonalny produkt, którego człowiek używa na co dzień.

Piękno i funkcjonalność u podstaw założeń projektowych

Stoisko musiało spełniać ważny warunek - jednocześnie spajać i rozróżniać dwie marki. Scalenie obu marek odbyło się przy pomocy kształtów, brył i architektury, zaś rozróżnienie ich dzięki użyciu dopasowanych do kolorów brandu Marmite i Acquabella.

Stoisko zostało osadzone w najnowszych trendach - geometrycznych formach. Śledzenie i podążanie za tym, co jest aktualnie modne, a nawet przewidywanie trendów, jest zadaniem każdej marki prezentującej produkty i nowości na ważnych dla branży imprezach targowych. Marmite i Acquabella od zawsze oferują najnowszy design produktów.

„Geometria kształtów wprowadza nas w odrealniony, futurystyczny świat. Ten zabieg ma na celu oderwać zwiedzających od rzeczywistości i pozwolić skupić się w pełni na prezentowanym produkcie” - mówi Marzena Michalska, dyrektor artystyczna i architekt w Smart Design Expo.

Tak zaprojektowana architektura stoiska budzi w zwiedzających, wystawcach i organizatorach targów zaufanie, urzeczywistnia to, co widzimy i powoduje, że chcemy sprawdzić, wejść, zobaczyć, dotknąć i porozmawiać. Od samego początku wierzymy, że to co spotka nas w środku - nie zawiedzie.

Źródło informacji: Smart Design Expo

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.04.2022, 15:54
Źródło informacji Smart Design Expo
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ