Newsletter

Informacja na temat bezpieczeństwa saturatorów „sodaTRIO” i „sodaTRIO PRO”

28.09.2023, 16:11aktualizacja: 28.09.2023, 16:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BRITA/Taunusstein, 28/09/2023. Z myślą o bezpieczeństwie Klientów, BRITA szybko i zapobiegawczo poinformowała swoich klientów i konsumentów o zagrożeniu dla bezpieczeństwa związanym z produktami "sodaTRIO" i "sodaTRIO PRO".

- Zdjęcie jest dostępne na stronie internetowej AP -

Wprowadzenie na rynek produktu poprzedzone jest intensywnymi testami, które są nieustannie kontynuowane. Dzięki tym testom zaobserwowano, że wykonany z tworzywa sztucznego łącznik w górnej części pojemnika ochronnego może nie wytrzymać ciśnienia pękającej szklanej butelki podczas napełniania jej gazem.

Może to spowodować pęknięcie i skaleczenie jego fragmentami. Z uwagi na powyższe, BRITA zdecydowanie radzi konsumentom zaprzestanie korzystania ze szklanych butelek saturatorów „sodaTRIO” i „sodaTRIO PRO”. Do czasu wymiany urządzenia należy używać tylko w kombinacji saturatora i butelki ze stali nierdzewnej, dołączonej do zestawu startowego.

Informacja na temat bezpieczeństwa dotyczy wersji “white”, “black” i “stainless steel” i nie odnosi się do innych produktów BRITA.

Korzystanie z saturatorów „sodaTRIO” i „sodaTRIO PRO” ze stalową butelką jest bezpieczne i można ich używać bez obaw. W związku ze spowodowanymi niedogodnościami, do czasu późniejszej wymiany urządzenia konsumenci, którzy skontaktują się z linią obsługi klienta otrzymają dodatkową, bezpłatną butelkę ze stali nierdzewnej o pojemności 1 litra. Klienci mają do dyspozycji również opcję zwrotu produktu z pełną refundacją kosztów.

Brita jako rodzinna firma traktujemy bezpieczeństwo i jakość produktów jako priorytet.

Wnikliwą analizę rozpoczęto natychmiast po tym, gdy dowiedziano się o problemie, a w ramach podjętych środków ostrożności poinformowano o nim klientów. W celu usunięcia usterki, obecnie szczegółowo analizowana jest przyczyna zaistniałej sytuacji.

Grupa BRITA:

W 2022 roku Grupa BRITA osiągnęła łączne przychody w wysokości 664 milionów euro, zatrudniając 2262 pracowników na całym świecie. Jest to jedna z wiodących firm w dziedzinie optymalizacji wykorzystania wody pitnej. Długa tradycja marki BRITA zapewnia jej wiodącą pozycję na globalnym rynku filtrów do wody.

Rodzinna firma z siedzibą w Taunusstein, niedaleko Wiesbaden, ma swoje przedstawicielstwa w 30 krajach, a poprzez swoje filie, partnerów dystrybucyjnych i przemysłowych, jest obecna w 70 krajach na wszystkich pięciu kontynentach. Posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Chinach. Założona w 1966 roku, firma, która wynalazła dzbanek do filtrowania wody w gospodarstwie domowym, obecnie rozwija, produkuje i dystrybuuje szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań do optymalizacji wykorzystania wody pitnej zarówno dla sektora prywatnego (dzbanki do filtrowania wody, systemy podłączane do kranów oraz zintegrowane rozwiązania BRITA dla małych i dużych urządzeń elektrycznych znanych producentów), jak i komercyjnego (sektor hotelowy, restauracje, catering i maszyny vendingowe) oraz dystrybutory wody podłączone do sieci dla biur, szkół, restauracji oraz sektora opieki wymagającego zachowania higieny (szpitale, domy opieki). Od 2016 roku BRITA współpracuje z organizacją Whale and Dolphin Conservation (WDC) w celu ochrony światowych oceanów przed odpadami z tworzyw sztucznych, a tym samym ochrony wielorybów i delfinów.

Więcej informacji: www.brita.net

Źródło: BRITA SE

KONTAKT:
e-mail: britasodatrio@edelman.com 
Tel: (+48) 781 81 87 87

Źródło informacji: APA-OTS

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2023, 16:11
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ