Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd ING Banku Śląskiego S.A. ("Bank") informuje, że otrzymał dzisiaj informację od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o wysokości rocznej składki na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków za 2026 rok. Łączny koszt dla Grupy Kapitałowej Banku wynosi 246 mln PLN, łącznie z korektą składek za rok poprzedni. Cała ta kwota zostanie zaksięgowana w ciężar kosztów pierwszego kwartału 2026 roku. Wartość przypadająca na Bank to 243 mln PLN, a na ING Bank Hipoteczny S.A. to 3 mln PLN.
Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 roku (Rozporządzenie MAR).
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
[English version below]
2026-03-24 Report No. 12/2026: Amount of annual contribution to the
compulsory resolution fund of the BGF in 2026.
The Management Board of ING Bank Śląski S.A. ("Bank") hereby communicate
to have received today from the Bank Guarantee Fund the information
about the amount of annual contribution for the banks' compulsory
resolution fund for 2026. The total cost for the Bank Group is PLN 246
million, including the past-year adjusted contributions. The entire
contribution amount will be recognised in costs for the first quarter of
2026. The amount attributable to the Bank is PLN 243 million and to ING
Bank Hipoteczny S.A. PLN 3 million.
Legal grounds: Article 17.1 of Regulation (EU) No. 596/2014 of the
European Parliament and of the Council of 16 April 2014 on market abuse
(MAR).
More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 24.03.2026, 14:22 |
| Źródło informacji | ESPI |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |