Newsletter

Innowacja się opłaca!

05.04.2022, 13:01aktualizacja: 05.04.2022, 13:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dlaczego warto inwestować w innowacje? Na to pytanie odpowiemy podczas bezpłatnego Dnia Informacyjnego Innovation Coach, który odbędzie się online, w czwartek, 21 kwietnia br. Uczestnicy naszej konferencji dowiedzą się, czym są i co obejmują ulgi podatkowe na działalność innowacyjną, a także jakie są i będą w przyszłości możliwości dofinansowania B+R+I z Unii Europejskiej. Początkiem tej drogi może być właśnie projekt Innovation Coach, który przedstawimy przy udziale przedsiębiorców, którzy już z niego skorzystali oraz naszych ekspertów.

Agenda konferencji obejmie następujące zagadnienia:

- ulgi podatkowe na działalność innowacyjną,

- aktualna oferta Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (w tym instrument STEP – Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt), plany finansowania innowacji w nowym Programie na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki oraz główne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w programie ramowym UE Horyzont Europa,

- szczegółowa oferta projektu Innovation Coach wraz z historiami sukcesu uczestników.

Innovation Coach to kompleksowa, bezpłatna usługa wsparcia polskich przedsiębiorców w pierwszych krokach na drodze do innowacji. Dzięki indywidualnym konsultacjom z ekspertem branżowym przedsiębiorcy mają szansę wykreować pomysł na wdrożenie innowacji i pozyskać wiedzę o sfinansowaniu takiej działalności. Warunkiem uczestnictwa w coachingu innowacji jest brak doświadczenia w realizowaniu projektów badawczo-rozwojowych i innowacyjnych oraz pozyskiwaniu funduszy publicznych na ten cel. Firma musi być także zarejestrowana w Polsce.

Organizatorem projektu Innovation Coach jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Centrum Projektów Badawczych UE przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Dokładny program konferencji i rejestracja pod linkiem: https://www.innovationcoach.pl/wydarzenie/88-innowacja-sie-oplaca-czwartek-21-kwietnia-1000-1345

Konferencja dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Źródło informacji: CPB UE, IPPT PAN

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.04.2022, 13:01
Źródło informacji CPB UE, IPPT PAN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.