Newsletter

Biznes i finanse

Interactive Brokers uruchamia IMPACT, mobilną platformę brokerską dla odpowiedzialnych społecznie inwestorów z całego świata

09.12.2021, 08:57aktualizacja: 09.12.2021, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

IMPACT umożliwia użytkownikom inwestowanie zgodne z wyznawanymi przez nich wartościami i udział w tworzeniu świata swoich marzeń.

GREENWICH, Connecticut--(BUSINESS WIRE)-- Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globalna firma brokerska, przedstawiła dzisiaj IMPACT inwestorom na całym świecie. IMPACT jest zgłoszoną do opatentowania mobilną aplikacją brokerską, która pomoże inwestorom w łatwy sposób dostosować swoje portfele inwestycyjne do wyznawanych wartości i przyczyniać się do kształtowania przyszłości zgodnie ze swoimi przekonaniami. IMPACT firmy Interactive Brokers, która stanowi rozszerzenie naszych inicjatyw brokerskich z uwzględnieniem czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) to prosta i intuicyjna aplikacja, która przyspiesza proces zrównoważonego inwestowania dla każdego inwestora. Po udostępnieniu IMPACT inwestorom amerykańskim nastąpiła premiera globalna, która przypadła na czas wzrostu znaczenia czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego dla inwestorów na skalę globalną. Global Impact Investor Network szacuje całkowitą wartość rynku na 715 miliardów dolarów, którymi zarządza 1720 organizacji.

„Aplikacja IMPACT łączy w sobie cechy funkcjonalności i dbałości o wartości, które stają się dostępne dla inwestorów przez panel nawigacyjny na wyciągnięcie ręki – powiedział Will Peterffy, dyrektor ds. ESG w Interactive Brokers. – Przewodzimy nowej generacji inwestorów, którzy podejmują decyzje inwestycyjne na podstawie wartości, co pozwala im na budowanie własnego świadomego planu inwestycyjnego w oparciu o osobiste wartości przy zachowaniu odpowiedzialności i przejrzystości”.

IMPACT umożliwia inwestorom wybór własnych kryteriów spośród 13 wartości i założeń: czyste powietrze; czysta woda; życie w oceanach; stan lądów; bezpieczeństwo konsumentów; etyczne przywództwo; równość płci; równość rasowa; włączenie społeczności LGBTQ; transparentność biznesu; zrównoważony cykl życia produktów; świadome modele biznesowe oraz uczciwe zatrudnienie i rozwój społeczności. Inwestorzy mogą również wykluczać projekty na podstawie 10 kategorii: testowane na zwierzętach; kontrowersje związane z etyką biznesu; wydatki korporacji o podłożu politycznym i lobbing, energochłonność; paliwa kopalne; emisja gazów cieplarnianych; odpady niebezpieczne; duże zużycie wody; tytoń, alkohol i hazard oraz broń i producenci broni.

W oparciu o te wybory aplikacja przedstawia oceny wpływu utworzonych portfeli i udziałów oraz wskazuje spółki, które spełniają kryteria wybrane przez inwestorów. (Interactive Brokers wykorzystuje dane ESG dostarczane przez zewnętrznych dostawców i łączy je z preferencjami wartości klienta, aby wygenerować ocenę wpływu). Ta funkcja, wraz z możliwością przeglądu wskaźników finansowych dla udziałów i zbadania oceny wpływu przedsiębiorstw, daje inwestorom możliwość poprawienia swoich wyników poprzez wybór innych spółek w sposób prosty i efektywny.

IMPACT zawiera również funkcję "Swap" – wyjątkową ofertę, która daje użytkownikom możliwość zamiany udziałów o tej samej wartości w przeliczeniu na dolary. Za jednym dotknięciem inwestorzy mogą jednocześnie kupować i sprzedawać udziały w oparciu o porównawczą ocenę wpływu jednej spółki w stosunku do drugiej. Funkcja ta jest dostępna tylko dla udziałów spółek amerykańskich.

„Funkcja IMPACT >>Swap<< pozwala nam wyprzedzić konkurencję, umożliwiając klientom łatwe dostosowanie pozycji w portfelu do tego, na czym im najbardziej zależy. Jesteśmy z niej naprawdę dumni – dodaje Edward Soffer, menedżer ds. ESG w Interactive Brokers. – Aplikacja jest przeznaczona dla współczesnych inwestorów, którzy rozumieją, że ich inwestycje przynoszą określone efekty i przyspieszają zmiany".

W związku z uruchomieniem aplikacji Interactive Brokers nawiązał współpracę z One Tree Planted w ramach inicjatywy IMPACT Plant a Forest. Program "Plant a Forest”, dostępny dla pierwszych 30 000 klientów, którzy zarejestrują się w programie IMPACT, daje inwestorom możliwość wywarcia istotnego wpływu na środowisko naturalne. Za każde 1000 dolarów, które inwestor wpłaci na swoje konto, za pośrednictwem IMPACT zostanie zasadzone 25 drzew. Klienci IBKR, którzy korzystają z aplikacji IMPACT, mogą w prosty sposób wspomóc działania na rzecz ponownego zalesiania – za każde przekazane 40 dolarów zostanie posadzone jedno drzewo – i wykorzystać IMPACT do wspierania inicjatyw sadzenia drzew w regionach o krytycznym znaczeniu dla środowiska, takich jak Kalifornia, Meksyk, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Indie. One Tree Planted jest organizacją non-profit, która sadzi drzewa na całym świecie w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym i wylesianiu oraz współpracuje ze starannie dobranymi organizacjami zajmującymi się ponownym zalesianiem w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji.

Więcej informacji, w tym oświadczenia, i linki do pobrania aplikacji IMPACT, można znaleźć na stronie:

Wielka Brytania: https://impact.interactivebrokers.co.uk/

Europa Zachodnia: https://impact.interactivebrokers.ie/

Europa Środkowa: https://impact.interactivebrokers.hu/

Australia: https://impact.interactivebrokers.com.au/

Hongkong: https://impact.interactivebrokers.com.hk/

Singapur: https://impact.interactivebrokers.com.sg/

Kanada: https://impact.interactivebrokers.ca/

Inne: https://impact.interactivebrokers.com

Aplikacja IMPACT nie jest dostępna dla mieszkańców Indii i Japonii.

Interactive Brokers Group, Inc.:

Jednostki stowarzyszone Interactive Brokers Group zapewniają klientom na całym świecie zautomatyzowaną realizację transakcji oraz przechowywanie papierów wartościowych, towarów, walut oraz ich instrumentów pochodnych przez całą dobę na ponad 135 rynkach w licznych krajach i walutach, z jednego zintegrowanego rachunku inwestycyjnego IBKR. Spółka świadczy usługi dla inwestorów indywidualnych, funduszy hedgingowych, grup proprietary trading, doradców finansowych i brokerów wprowadzających. Dzięki blisko czterdziestoletniej koncentracji na technologii i automatyzacji, jej klienci mogą korzystać z wyjątkowo zaawansowanej platformy do zarządzania portfelami inwestycyjnymi. Celem firmy jest zapewnienie jej klientom korzystnych cen realizacji zleceń oraz narzędzi handlowych, narzędzi do zarządzania ryzykiem i portfelem, zaplecza badawczego i produktów inwestycyjnych, a wszystko to przy niskich lub zerowych kosztach, co pozwala im osiągać najwyższe zyski z inwestycji. W swoim zestawieniu najlepszych brokerów online z dnia 26 lutego 2021 roku tygodnik Barron’s umieścił Interactive Brokers na 1. miejscu oraz przyznał firmie 5 gwiazdek (na 5 możliwych).

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211208005630/en/

Źródło: Interactive Brokers Group, Inc.

KONTAKT:

Media: Katherine Ewert

e-mail: media@ibkr.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.12.2021, 08:57
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ