Newsletter

International Process Plants przejmuje zakład produkujący woski o wysokiej czystości z zastosowaniem technologii gas-to-liquids

14.01.2022, 08:36aktualizacja: 14.01.2022, 08:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/International Process Plants
PR Newswire/International Process Plants
IPP poszukuje inwestorów w celu założenia spółki Joint Venture lub przejęcia projektu.

PRINCETON JUNCTION, N.J., 13 stycznia 2022 r./PRNewswire/ -- Spółka International Process Plants (IPP) i jej podmioty powiązane ogłosiły dzisiaj przejęcie spółki Juniper Acquisitions LLC, właściciela Juniper Specialty Products, zakładu produkcyjnego wytwarzającego na skalę komercyjną woski o wysokiej czystości z zastosowaniem technologii gas-to-liquids (GTL), znajdującego się w Westlake, w stanie Louisiana, jedynego obiektu prowadzącego działalność tego typu w Ameryce Północnej. Obiekt zajmujący powierzchnię ok. 4 ha, przystosowany do obsługi transportu kolejowego i drogowego, jest dostępny do nabycia, najmu, działalności w ramach joint venture lub licencjonowania.

W ciągu jednego dnia zakład będzie przetwarzać gaz ziemny w 1100 baryłek czystych wosków parafinowych z zastosowaniem syntezy Fischera-Tropscha, które wykorzystywane są do produkcji klejów, powłok, materiałów budowlanych i towarów konsumpcyjnych, w tym kosmetyków, jak również destylatów lekkich i średnich bez zawartości siarki, stosowanych w paliwach i branży chemicznej.

IPP jest częścią międzynarodowej grupy, która przejmuje aktywa należące do spółek z branży chemicznej, petrochemicznej, produkcji nawozów, polimerów i z branży farmaceutycznej i zakłady produkcyjne, które planują zamknięcie, w celu wznowienia produkcji tych samych lub innych wyrobów, lub przeniesienia działalności do innego obiektu o korzystniejszych uwarunkowaniach ekonomicznych, przy równoczesnym zagospodarowaniu terenu pozostałego po zamkniętym zakładzie. IPP poszukuje inwestorów, którzy wyrażają chęć dalszego przejęcia zakładu lub udziału w spółce Joint Venture w celu kontynuacji projektu.

„Jesteśmy podekscytowani kontynuacją projektu produkcji wosków z zastosowaniem technologii GTL w Westlake. Przekonujące warunki ekonomiczne, silny rynek odbiorców, niewielkie wymogi w zakresie nakładów inwestycyjnych (CAPEX), atrakcyjne marże na czyste woski produkowane z zastosowaniem technologii GTL i odbiór zakładu już za 18 miesięcy sprawiają, że jest to doskonały moment na inwestycję - powiedział Ron Gale, prezes IPP. - Przewidujemy, że zwrot z inwestycji (ROI) uzyskany zostanie po trzech latach od ukończenia projektu”.

„Biorąc pod uwagę, że poprzedni właściciele zainwestowali w projekt ponad 400 mln USD, oferta ta jest niepowtarzalną okazją do wkroczenia na północnoamerykański rynek produkcji wosków z zastosowaniem technologii GTL, charakteryzującej się niskim śladem węglowym, przy niezwykle niskich kosztach kapitałowych i szybciej niż w przypadku rozpoczynania inwestycji od podstaw” - dodał Ross Gale, wiceprezes i dyrektor ds. przejęć w IPP.

International Process Plants

Od 1978 roku, spółka IPP rozwijała się osiągając pozycję czołowego światowego podmiotu wspierającego rozwój działalności w branży chemii przemysłowej, specjalistycznych produktów chemicznych, wysokowartościowych produktów chemicznych, w sektorze petrochemicznym, w branży produkcji nawozów i farmaceutyce. IPP daje możliwość zrównoważonego rozwoju przemysłu poprzez uruchamianie istniejących i gotowych aktywów, które są dostępne od zaraz, przy czym poniesione koszty i czas ukończenia inwestycji są niewielką częścią kosztów ponoszonych na budowę nowego składnika aktywów. Spółka może poszczycić się własnością 14 kompletnych obiektów przemysłowych, 100 w pełni wyposażonych zakładów i ponad 15000 urządzeń i systemów. Dodatkowe informacje na temat IPP znajdują się na stronie www.ippe.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1725247/IPP_Logo.jpg

Źródło: International Process Plants

KONTAKT:

Kontakty z mediami

Kath Searle

tel. 617.680.2965

e-mail: KathS@ippe.com

-

Kontakty z klientami

Ross Gale

tel. 609.586.8004

e-mail: RossG@ippe.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.01.2022, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ