Newsletter

Biznes i finanse

JA Solar jest wyłącznym dostawcą modułów w ramach realizacji największej indywidualnej inwestycji fotowoltaicznej na wyspie Guam

15.01.2021, 15:47aktualizacja: 15.01.2021, 15:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PEKIN, 15 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka JA Solar ogłosiła, że jest dostawcą wszystkich modułów fotowoltaicznych, jakie są niezbędne do ukończenia inwestycji budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 88MW na wyspie Guam. Projekt, którego inwestorem i wykonawcą jest Korea Electric Power, będzie największą elektrownią fotowoltaiczną na Guam.

Ta inwestycja, usytuowana na wyspie oraz w środowisku charakteryzującym się silnymi wiatrami, spełnia bardziej rygorystyczne niż zwykle wymagania dotyczące obciążenia mechanicznego od strony tylnej oraz tempa degradacji modułu. Po przeprowadzeniu konsultacji i porównaniu oferty różnych producentów modułów, Korea Electric Power ostatecznie wybrała firmę JA Solar na wyłącznego dostawcę modułów w ramach tego przedsięwzięcia.

Korea Electric Power jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w Korei Południowej, odpowiedzialnym za wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej oraz rozwój inwestycji związanych z energią elektryczną. Natomiast dzięki wysokiej jakości produktom i usługom oferowanym przez JA Solar, stabilnej przewadze finansowej i ugruntowanej reputacji w branży, Korea Electric Power nawiązała obiecującą współpracę właśnie z tą firmą. W roku 2020 obie strony podpisały ramową umowę o współpracy, zaś niedawno rozpoczęły wspólną pracę nad nowymi projektami. Niezależnie od kooperacji na lokalnym rynku południowokoreańskim, obie spółki utrzymują ścisłe kontakty na rynkach zagranicznych, wspólnie promując rozwój i wykorzystanie energii słonecznej.

Od momentu wejścia na południowokoreański rynek fotowoltaiczny w 2011 r., z uwagi na wysoką jakość oferowanych produktów i usług, spółka JA Solar osiągnęła doskonałą reputację i lojalną bazę klientów na tym niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku. Nowoczesne i efektywne rozwiązania JA Solar otrzymały certyfikację zgodnie z Koreańskimi Standardami Przemysłowymi (KS), a także zostały docenione przez lokalne media branżowe oraz klientów. W 2018 r. firma JA Solar oficjalnie założyła południowokoreański oddział, aby skuteczniej i szybciej udzielać wsparcia i świadczyć usługi na rzecz lokalnych klientów. W 2019 r. oddział ten otrzymał nagrodę „Best Market Performance Award” przyznawaną w branży energii słonecznej / systemów magazynowania energii w Korei Południowej.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.01.2021, 15:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ