Newsletter

Biznes i finanse

Jarocin: Centrum sportowe z energią ze słońca

26.03.2021, 05:47aktualizacja: 26.03.2021, 05:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Na dachach obiektów Jarocin Sport zamontowano blisko 550 paneli fotowoltaicznych. To kolejna inwestycja jarocińskiego sektora komunalnego w odnawialne źródła energii. Gminne spółki realizują je w ramach jarocińskiego klastra energetycznego, czyli w ścisłej współpracy z jego liderem – Energią Jarocin.

Instalacja składa się będzie z 548 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 180 kW. Energia z niej pozyskana będzie wykorzystywana na potrzeby obiektów centrum sportowego z aquaparkiem oraz hotelu. Koszt wykonania inwestycji opiewa na 650 tys. zł. Środki na ten cel, w formie preferencyjnej pożyczki, spółka Jarocin Sport pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Zadanie zrealizowała firma Eko Power Energia z Zakrzewa.

Przypomnijmy, że podobne inwestycje zrealizowały także: ZGO – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocińskie Linie Autobusowe, Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. W najbliższych miesiącach instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana na budynku, w którym mieści się siedziba Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz na hali targowej. Zrealizowany zostanie także kolejny etap inwestycji w ZGO - WCR.  

Gminne  spółki realizują inwestycje w  odnawialne źródła energii w ramach jarocińskiego klastra energetycznego, czyli w ścisłej współpracy z jego liderem – Energią Jarocin, która koordynuje wszystkie przedsięwzięcia związane z zarządzaniem energią, również tą, pochodzącą z niekonwencjonalnych źródeł.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.03.2021, 05:47
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ