Newsletter

Jarocin: Żagle Biznesu dla najlepszych firm

22.03.2024, 17:25aktualizacja: 22.03.2024, 17:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
- Najbardziej cenimy sobie w Jarocinie lokalnych przedsiębiorców, którzy tu żyją, mieszkają. To są najbardziej stabilni przedsiębiorcy – podkreślił Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podczas Gali Przedsiębiorczości.

- Zaprosiliśmy naszych przyjaciół, naszych przedsiębiorców, dzięki którym Jarocin tak pięknie się rozwija. To dzięki Wam - bo Wy ciężko pracujecie, dajecie miejsca pracy, płacicie podatki. A my staramy się jak najlepiej zarządzać tymi podatkami, które do nas wpływają. Synergia, współpraca między przedsiębiorcami, władzą lokalną daje właśnie takie piękne efekty - powiedział Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Wraz z wiceburmistrzem Bartoszem Walczakiem wręczył prezesom najlepszych, najlepiej rozwijających się firm Żagle Biznesu. - Wasz sukces jest sukcesem gminy Jarocin i wszystkich mieszkańców. To, co zostało zrobione, niesamowicie odbija i kontrastuje z tym, co się dzieje w innych gminach. Myślę, że wy wiecie to najlepiej dlatego, że przemieszczacie się po Polsce, po całej Europie, po całym świecie i zauważacie, jak Jarocin szybko i dynamicznie się zmienia - dodał Adam Pawlicki.
 
Nagrody za 2020 rok
JAROCIŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO  
Jest liderem na rynku mieszkaniowym w kraju. Spółka wybudowała pierwsze w Polsce lokale w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. JTBS buduje także mieszkania: socjalne, komunalne o niższym standardzie, chronione, w systemie deweloperskim. Ponadto świadczy usługi w zakresie administracji wspólnotami mieszkaniowymi. Zmodernizowała także stare zasoby spółki oraz budynki wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez JTBS.
 
PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O.
Spółka gminna, której tradycje sięgają roku 1903. W ostatnich latach spółka przeprowadziła największą w historii proekologiczną inwestycję. Oczyszczalnia ścieków w Cielczy zamieniła się w najnowocześniejszą w Europie stację odzysku surowców z osadów ściekowych. Ten olbrzymi projekt obejmował kilka zadań o ogromnej  skali, m.in. rewitalizację centrum Jarocina oraz budowę stacji uzdatniania wody.
 
Nagrody za 2021 rok
PROMAR
To firma z branży z 30-letnią tradycją i działalnością nie tylko na polskim rynku, ale także międzynarodowym. Specjalizuje się w produkcji opakowań papierowych przeznaczonych do pakowania różnego rodzaju artykułów, które wykorzystywane są m.in. w hipermarketach, agencjach reklamowych, hurtowniach, piekarniach, butikach, aptekach. Produkty charakteryzują się wysoką jakością.
 
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH DROBUD S.A.
„Drobud” oferuje kompleksowe usługi w zakresie budowy infrastruktury drogowej. Tradycje firmy sięgają 1952 roku. Dziś zatrudnia ponad 300 osób, posiada 100 jednostek transportowo-sprzętowych, wytwórnię mieszanek mineralno-asfaltowych oraz węzeł betoniarski. Spółka ma ogromny wkład w realizację inwestycji drogowych, które usprawniły komunikację w gminie Jarocin oraz poprawiły komfort i bezpieczeństwo użytkowników korzystających z tych dróg.
 
Nagrody za 2022 rok
INVESTIC SP. Z O.O.
Firma z Goliny wykonująca kompleksowe usługi budowlane - od realizacji budynków jednorodzinnych, w zabudowie szeregowej, wielorodzinnych czy użytkowych do budowy przyłączy i sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i systemów odwodnienia. Zajmuje się również zagospodarowaniem terenu oraz budową placów zabaw.
 
5PD spółka z o.o.
Jakość, smak potraw oraz różnorodność posiłków – to klucz sukcesu firmy. Szefem kreatywnym w 5 Posiłków Dziennie jest Jakub Kasprzak – zwycięzca polskich eliminacji Bocuse d'Or Poland 2019 - najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie. 5PD przygotowuje dla swoich klientów aż kilkanaście różnych programów dietetycznych. Smaczne i zdrowe posiłki dostarcza do ponad 4200 miejscowości w Polsce.
 
Nagrody za 2023 rok
SOHO INVESTMENTS
Firma specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym opartym na nowoczesnych metodach realizacji. Soho Investments starannie wybiera lokalizacje dla nowych inwestycji, szczególną uwagę przywiązując do walorów okolicy, dążąc do harmonijnego wkomponowania obiektów w krajobraz przyrodniczy oraz otaczającą zabudowę miejską. Już od kilku lat Soho Investments oferuje swoje inwestycje także mieszkańcom gminy Jarocin.
 
FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA KRZYSZTOF PACHURA
Restauracja & Hotel „Słoneczna” to miejsca doskonale przygotowane do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i uroczystości rodzinnych. W kompleksie „Słoneczna” w Jarocinie znajdują się: restauracje,  hotel ze strefą SPA, sale konferencyjne.
 
Jerzy Wolski
Prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego
Wybudowaliśmy już prawie 600 mieszkań czynszowych (…) Nie poprzestajemy na tym. Za chwilę uruchomimy przetarg na budowę w całości nieemisyjnych dwóch osiedli – w Roszkowie i Mieszkowie. Będą to w sumie 52 mieszkania zasilane wyłącznie pompami ciepła i panelami fotowoltaicznymi. Rozwijamy się też technologicznie. Przymierzamy się również do ekspansji poza gminę Jarocin. Zamierzamy budować mieszkania również na terenie całego powiatu jarocińskiego.
 
Elżbieta Kostka
Dyrektor Techniczny w PWiK-u
Jestem naprawdę szczęśliwa, że otrzymaliśmy tę nagrodę – Żagiel Biznesu. Dziękuję w imieniu prezesa zarządu – Marcina Jantasa i pracowników, którzy brali udział w realizacji tego potężnego, historycznego już projektu. Inwestycje, które były realizowane przez PWiK, to naprawdę innowacyjne technologie. Oczyszczalnia ścieków w Cielczy stała się Zakładem Odzysku Surowców. To jest perła w ochronie środowiska, w branży wodno-kanalizacyjnej.
 
Ryszard Marciniak
Promar
Działamy w dziedzinie opakowań papierowych od 1996 roku. Ponad 80 % wysyłamy rocznie za granicę. Zatrudniamy ok. 170 osób.
 
Andrzej Siliński
Prezes firmy „Drobud”    
Dzisiaj „Drobud” to grupa 4 firm inżynieryjnych kompleksowo realizujących zadania z zakresu infrastruktury drogowej oraz gospodarki wodno-ściekowej. We wszystkich firmach należących do grupy zatrudnionych jest ponad 300 osób pracowników, w tym ponad 50 inżynierów. Posiadamy własne biuro projektów. Połączenie potencjału projektowego z wykonawczym pozwala nam realizować zadania w formule „Zaprojektuj – Wybuduj”. Ten sukces, ta nagroda to zasługa zarządów firm, wszystkich pracowników oraz firm współpracujących. Bez tego dobrze zbudowanego zespołu nie pilibyśmy dzisiaj szampana.
 
Łukasz Balcer
Firma Investic
Bardzo dziękuję Burmistrzowi za wyróżnienie naszej firmy. Tak naprawdę ta nagroda należy się przede wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom. Bez nich nie byłoby tego sukcesu. Chciałbym też podziękować naszym partnerom.
    
Paweł Jóźwik
5PD
Jest mi miło, bo moja firma powstała w 2019 roku, więc jesteśmy na rynku dopiero 5 lat, a zostaliśmy wyróżnieni wśród takich firm, które działają po 15, 20, 30 i więcej lat. Wiele to dla mnie znaczy.
 
Patryk Kaczmarek, Eryk Kaczmarek
SOHO INVESTMENTS
Wyrażamy ogromną radość i wdzięczność za to wyróżnienie. Nasza firma od lat działa na rynku developperskim w Jarocinie, dążąc do tworzenia przestrzeni, które nie tylko są nowoczesne i funkcjonalne, ale także przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Otrzymanie nagrody jest dla nas potwierdzeniem, że nasze starania są doceniane i mają realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Jarocina. Zobowiązujemy się do dalszego wkładu w rozwój Jarocina i realizację kolejnych projektów, które będą służyć społeczności. Dziękujemy za to wyróżnienie i obiecujemy, że będzie ono dla nas inspiracją do dalszej pracy.

Krzysztof Pachura
FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA KRZYSZTOF PACHURA
Dziękuję za zauważenie i docenienie dynamicznego rozwoju rodzinnej firmy: FHU Krzysztof Pachura, która prowadzi działalność handlowo-usługową nie tylko na terenie gminy Jarocin, ale również w gminie Książ Wlkp., a w tym roku rozpoczyna działalność handlowo-hotelarską w Gostyniu.
Żagiel biznesu, który otrzymaliśmy, jest dla nas dużym wyróżnieniem za dotychczasową działalność gospodarczą w tym trudnym sektorze usług, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego wyróżnienia.
Firma rodzinna – tak o sobie mówimy, to nie tylko ja, żona, dzieci, ale również pracownicy, których wielu jest wiernych, uczciwych, pracowitych, dążących z pełnym zaangażowaniem do rozwoju i tworzenia właściwego wizerunku naszych usług, bo w naszej działalności to przede wszystkim jakość obsługi klienta prowadzi nas do sukcesu.
Wypisany cytat na statuetce: „Pesymista narzeka na wiatr, optymista oczekuje, że wiatr się zmieni, a realista dostosowuje swoje żagle” nie jest przypadkowy i z pewnością możemy powiedzieć, że towarzyszy nam każdego dnia.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.03.2024, 17:25
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ