Newsletter

Jednoznacznie wsparcie rządu USA dla budowy SMR-ów w Polsce

05.04.2024, 15:28aktualizacja: 05.04.2024, 15:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - kadr z filmu
PAP - kadr z filmu
„Budowa floty reaktorów BWRX-300 w Polsce i Europie Środkowej jest możliwa i posiada bardzo mocne wsparcie administracji amerykańskiej” – deklaruje Rafał Kasprów, prezes zarządu Orlen Synthos Green Energy (OSGE). Spółka ta, we współpracy z firmą GE-Hitachi, realizuje obecnie najbardziej zaawansowany projekt w obszarze małych reaktorów modułowych SMR w Polsce.

Podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA, na czele z ambasadorem Markiem Brzezinskim, zapewnili o poparciu instytucji USA dla jak najszybszego utworzenia w Polsce infrastruktury SMR w technologii BWRX-300.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.04.2024, 15:28
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ