Newsletter

Jeszcze więcej połączeń między Polską a USA. Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają współpracę z JetBlue Airways

06.10.2023, 13:00aktualizacja: 06.10.2023, 16:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PLL LOT
PLL LOT
  • Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o nawiązaniu współpracy codeshare z amerykańskim przewoźnikiem JetBlue Airways.
  • Do tej pory linie współpracowały ze sobą na zasadach umowy interline.
  • Rozszerzenie wspólnych działań oznacza dla pasażerów zapewnienie jeszcze lepszych połączeń między Polską a USA, które będą dostępne już w sezonie zimowym 2023/2024.

Dzięki codeshare z JetBlue, pasażerowie będą mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, z jednolitą polityką bagażową i warunkami taryfowymi. Plan podróży jest tak skonstruowany, aby podróżni mogli dostać się do miejsc docelowych w USA, z uwzględnieniem optymalnego czasu na przesiadkę.

„Z radością ogłaszamy zawarcie umowy codeshare z JetBlue. To partnerstwo rozszerza ofertę podróży dla klientów Polskich Linii Lotniczych LOT między Polską a USA, korzystając z rozległej siatki połączeń JetBlue. Z drugiej strony, powitamy klientów naszego partnera na pokładzie LOT-u i kierunków w naszej siatce połączeń, zapewniając im dostęp zarówno do Polski, jak i miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej” - mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Partnerstwo obu przewoźników zapewni pasażerom z Polski połączenia do popularnych miejsc docelowych, takich jak między innymi: Boston, Orlando, Detroit, Las Vegas, Atlanta czy Waszyngton. Bilety na połączenia LOT-u i JetBlue w sezonie zimowym 2023/2024 będą dostępne w ciągu kilku najbliższych tygodni we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Linia lotnicza JetBlue (B6)

Linia lotnicza JetBlue (B6) to amerykański przewoźnik z siedzibą w Nowym Jorku, prowadzący swoją działalność od 1999 roku. Samoloty JetBlue latają na trasach krajowych w Stanach Zjednoczonych, ale obsługują także połączenia międzynarodowe do państw Ameryki Centralnej i Południowej, na Karaiby i do Europy. Flota JetBlue to przede wszystkim samoloty Airbus. Na wybranych lotach B6 oferują ekskluzywne warunki podróży w postaci apartamentów Mint. Ich najnowocześniejsza wersja wyposażona jest w stół do pracy, dodatkowe siedzenie i przesuwane drzwi, zapewniające prywatność.

Źródło informacji: PLL LOT

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.10.2023, 13:00
Źródło informacji PLL LOT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ