Newsletter

Biznes i finanse

JetClub uruchamia w Europie program dyspozycyjnego transportu lotniczego z współwłasnością ułamkową

11.03.2021, 15:35aktualizacja: 11.03.2021, 15:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/JetClub
Fot. PR Newswire/JetClub
Start podczas pandemii.

LONDYN i PARYŻ, 11 marca 2021 r. /PRNewswire/ -- JetClub, nowa marka dyspozycyjnego transportu lotniczego założona przez Vishala Hirematha i Glenna Gonzalesa, byłych członków kierownictwa Hondy i Gulfstream, rozpoczyna działalność w Europie. Siostrzana marka firmy, Jet It, z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych od dwóch i pół roku, a Grupa posiada obecnie flotę jedenastu samolotów HondaJet na całym świecie, co czyni ją największym operatorem HondaJet na świecie.

Firma opiera się na modelu współwłasności ułamkowej, w którym członkowie klubu kupują udział w odrzutowcu w zamian za określoną liczbę dni, a nie godzin, co jest niespotykaną innowacją w tej przestrzeni. JetClub ma na celu uczynienie dyspozycyjnego transportu lotniczego bardziej dostępnym przy niższych kosztach, doskonałej obsłudze klienta i bez obciążenia administracyjnego właściciela.

„Zaprojektowaliśmy JetClub tak, aby był łatwo dostępny, inteligentny, bezpieczny i oszczędny. Właściciele płacą tylko 2500 euro za godzinę, w tym opłaty handlingowej i za lądowanie, bez opłat za przebazowanie. Rozpoczęcie działalności w czasie pandemii jest okazją do przywrócenia firm do pracy poprzez zapewnienie mechanizmu, który umożliwia branży odbudowę części strat ekonomicznych spowodowanych przez pandemię. Zapewniając dostęp z oddzielnych terminali z dala od zatłoczonych lotnisk, przy zastosowaniu zaawansowanych środków ostrożności wobec COVID i przestrzeganiu lokalnych wytycznych, jesteśmy pewni, że nasze rozwiązanie jest dobrze dostosowane do potrzeb Europy obecnie i w przyszłości” - stwierdził Vishal Hiremath, współzałożyciel i dyrektor generalny JetClub Group i współzałożyciel Jet It.

Popyt na bezpieczne, odpowiedzialne i praktyczne podróżowanie gwałtownie wzrósł w wyniku pandemii, co znalazło odzwierciedlenie w popycie na prywatne loty na całym świecie, czego dowodem jest działalność spółki w USA, która odnotowała wzrost o 400% rok do roku. Europejskie firmy i osoby prywatne rozumieją wartość dyspozycyjnego transportu lotniczego, oczekując jednocześnie trwałych, korzystnych cenowo i przejrzystych wyborów. HondaJet jest jednym z najlżejszych, najcichszych i najbardziej paliwooszczędnych samolotów w swojej kategorii, gdyż spala czterokrotnie mniej paliwa niż większy odrzutowiec.

70% wszystkich lotów prywatnych trwa poniżej 3 godzin i odbywa się z udziałem mniej niż 4 pasażerów, co czyni je bardziej zrównoważonym, ekonomicznym, higienicznym, bezpiecznym i wygodnym sposobem na podróże lotnicze.

Samolot będzie stacjonował w różnych miejscach w Europie kontynentalnej w celu prowadzenia działalności komercyjnej, z maltańskim Certyfikatem Przewoźnika Lotniczego i licencją, wysoce doświadczonym, lokalnym zespołem i doświadczonymi pilotami HondaJet. Więcej samolotów dołączy do floty w tym roku.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1453967/JetClub2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1453968/JetClub6.jpg

Źródło: JetClub

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.03.2021, 15:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ