Newsletter

JetClub uzyskuje od władz maltańskich certyfikat przewoźnika lotniczego

09.06.2021, 15:49aktualizacja: 09.06.2021, 15:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/JetClub
Fot. PR Newswire/JetClub

ST. JULIAN'S, Malta, 9 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ -- JetClub, nowo uruchomiona marka oferująca dostęp do samolotów na zasadzie współwłasności, otrzymała certyfikat przewoźnika lotniczego (ang. Air Operator Certificate, AOC) wydawany przez maltański organ Transport Malta Civil Aviation Directorate (TM-CAD), na podstawie którego może rozpocząć obsługę lotów opartych na modelu współwłasności i lotów czarterowych.

Vishal Hiremath, dyrektor generalny i założyciel JetClub, powiedział: „Przez ostatnie 12 miesięcy opracowywaliśmy procesy, które spełnią rygorystyczne standardy bezpieczeństwa wyznaczone dla posiadaczy komercyjnego certyfikatu AOC. Jego uzyskanie potwierdza, że jako operator spełniliśmy, a nawet wykroczyliśmy poza wyjątkowo wysokie standardy operacyjne ustanowione przez władze maltańskie i unijne. To sprawia, że uzyskanie certyfikatu AOC jest dla JetClub kamieniem milowym”.

Charles Pace, dyrektor generalny ds. lotnictwa cywilnego w Transport Malta CAD, dodał: „Aby uzyskać certyfikat AOC, operator musi spełnić wysokie standardy regulacyjne, bezpieczeństwa i operacyjne. Kandydaci przechodzą przez rygorystyczny proces, aby wykazać, że będą w stanie prowadzić bezpieczną działalność w zakresie komercyjnych usług lotniczych. Jesteśmy dumni, że JetClub jest częścią maltańskiego i europejskiego ekosystemu lotniczego”.

Podczas wydawania certyfikatów AOC TM-CAD poszukuje wykwalifikowanego, doświadczonego personelu zajmującego kluczowe stanowiska w firmie, który może wykazać się udokumentowanymi zdolnościami operacyjnymi, standardami bezpieczeństwa i nadzoru nad konserwacją. Malta jest wysoko ceniona za stosowanie rygorystycznych standardów bezpieczeństwa oraz za posiadanie profesjonalnego organu transportowego i kompetentnego personelu, który tworzy przyjazne dla lotnictwa środowisko.

Spółka JetClub i jej siostrzana firma Jet It działająca na terenie USA to najwięksi na świecie operatorzy samolotów HondaJet. Spółka rozpoczęła działalność w Europie po dwóch latach szybkiej ekspansji na terenie USA. JetClub stara się zaspokoić potrzeby firm i osób prywatnych, które poszukują bardziej efektywnego, tańszego i przejrzystego podejścia do posiadania samolotu.

Po pomyślnym wejściu na rynek amerykański i europejski JetClub planuje dalszą ekspansję, dążąc do zaoferowania analogicznego poziomu dostępności i najwyższej jakości usług klientom na całym świecie.

JetClub:

JetClub jest innowacyjną firmą z branży lotnictwa biznesowego opartą na modelu współwłasności, która oferuje swoim członkom przystępne cenowo i przejrzyste rozwiązanie w zakresie prywatnych podróży. Członkowie zyskują elastyczność i wygodę, jaka wiąże się z posiadaniem biznesowego odrzutowca, jednocześnie bez konieczności mierzenia się z typowymi problemami i kosztami administracyjnymi i eksploatacyjnymi. JetClub posiada dedykowany zespół ds. operacji lotniczych, który zajmuje się szkoleniem pilotów, konserwacją, logistyką i operacjami międzynarodowymi. Światowej klasy zespół concierge zarządza wszystkimi szczegółami podróży i zapewnia najlepszą w swojej klasie obsługę. JetClub planuje docelowo działać na terenie Europie, Azji, Azji Południowej i Ameryki Południowej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1528585/JetClub_HondaJet.jpg

Źródło: JetClub

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.06.2021, 15:49
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii