Newsletter

Już prawie pół miliona dzieci odwiedziło centrum Smart Kids Planet dofinasowane przez UE

29.05.2024, 09:00aktualizacja: 29.05.2024, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Smart Kids Planet w Fabryce Norblina na warszawskiej Woli to unikatowe miejsce łączące zabawę z interaktywną nauką oraz beneficjent Funduszy Europejskich. Ponad 336 tys. złotych dofinansowania pozyskanego dzięki wsparciu z Programu Inteligentny Rozwój (POIR), przekazanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), pozwoliło stworzyć w centrum nową, multimedialną przestrzeń - Strefę Fantazjuj.

Rozwój kompetencji przyszłości i poznawanie najnowszych technologii, a jednocześnie dobra zabawa - to połączenie, które od 2019 roku przyciągnęło do Smart Kids Planet tłumy najmłodszych odkrywców z całej Polski. Działające początkowo na Stadionie Narodowym, a od 2022 roku w Fabryce Norblina, pierwsze w naszej części Europy centrum edukacji i rozrywki dla dzieci - to 1.600 m2 przestrzeni wypełnionej angażującymi i rozwijającymi atrakcjami, podzielonej na dziewięć stref tematycznych.    

„Jedną z nich jest Strefa Fantazjuj, czyli wyjątkowa sala multimedialna, w której zacierają się granice między światem wirtualnym a rzeczywistością. Na wielkim ekranie dzieci mogą przeżyć niezapomnianą przygodę w wykreowanym przez siebie, interaktywnym świecie. Przygotowywane przez nie kolorowanki, po umieszczeniu w skanerze, pojawiają się na ruchomych ścianach, reagując na dotyk swych twórców” - tłumaczy Karol Gaweł, prezes Smart Kids Planet.

Strefa Fantazjuj powstała dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w kwocie 336,5 tys. złotych, które Smart Kids Planet pozyskało dzięki środkom z Programu Inteligentny Rozwój dostępnym w PARP. Stanowiły one niemal 70 proc. wartości całego projektu.  

20 lat Polski w Unii Europejskiej to historia tysięcy innowacyjnych i inspirujących projektów, które nie powstałyby bez dotacji wspólnotowych. Również PARP od ponad dwóch dekad jest główną instytucją publiczną wspierającą polskich przedsiębiorców we wzmacnianiu ich potencjału i konkurencyjności m.in. poprzez skuteczne pozyskiwanie środków unijnych.

Wsparcie PARP odgrywało szczególną rolę podczas pandemii COVID-19 i kolejnych lock-downów, podczas których miejsca takie jak Smart Kids Planet z oczywistych względów musiały zawiesić swą działalność. Przez zaledwie kilka miesięcy od otwarcia w 2019 roku, Smart Kids Planet odwiedziło ok. 130 tys. dzieci wraz z opiekunami.

„Dzięki współpracy i zaangażowaniu naszych partnerów na czele z PARP, idea >>edutainment<< (ang. zabawa przez rozrywkę - przyp. red.) przetrwała ten trudny czas, a w nowej lokalizacji, otwartej w październiku 2022 roku, z łatwością pobiliśmy dotychczasowy frekwencyjny rekord. W Fabryce Norblina odwiedziło nas już 350 tys. gości, co oznacza, że w całej naszej historii było ich już ponad pół miliona” - podkreśla Karol Gaweł.  

Smart Kids Planet wraz ze Strefą Fantazjuj dedykowane są nie tylko gościom indywidualnym. Z innowacyjnej oferty masowo korzystają również stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Nauka połączona z zabawą jest bowiem zgodna z obowiązującą podstawą programową, kładącą coraz większy nacisk na rozwijanie kompetencji przyszłości, naukę współpracy, kreatywne myślenie.    

Projekt Smart Kids Planet otrzymał dofinansowanie z działania „Bony na innowacje dla MŚP” realizowanego z Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR) na projekt „Opracowanie matrycowego algorytmu interakcji na powierzchniach płaskich dużych rozmiarów”.

PARP (1)

PARP (2)

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.05.2024, 09:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ