Newsletter

Biznes i finanse

Już tylko niespełna 50 dni dzieli nas do rozpoczęcia czwartej edycji targów importowych CIIE

21.09.2021, 08:47aktualizacja: 21.09.2021, 08:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/China International Import Expo (CIIE)
PR Newswire/China International Import Expo (CIIE)

SZANGHAJ, 20 września 2021 r. /PRNewswire/ -- „Czwarta edycja organizowanych przez Chiny targów China International Import Expo (CIIE), największych na świecie targów importowych, będzie kolejną odsłoną najnowszych produktów, technologii i usług” – oświadczyli organizatorzy podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 16 września, zaznaczając, że do wydarzenia pozostało zaledwie 50 dni.

Według informacji przekazanych przez Zhou Lingyana, zastępcę dyrektora generalnego działu biznesowego Biura targów CIIE, tegoroczne targi będą się odbywać w hali o powierzchni przekraczającej 360000 m2, udział weźmie w nich więcej wystawców niż w roku ubiegłym i będą one poświęcone sześciu kategoriom wystawienniczym.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie na tegorocznej edycji targów zaprezentuje się ponad 80 procent spółek notowanych w rankingu Fortune Global 500 oraz wiodących spółek w branży, które uczestniczyły również w poprzedniej edycji tego wydarzenia.

Zhou oświadczył, że liczba małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczących w tegorocznej edycji przekroczy liczbę podmiotów uczestniczących w edycji ubiegłorocznej o 30%.

Agencje handlowe, między innymi z Japonii, Danii, Polski i Nowej Zelandii zajmą większe stanowiska wystawiennicze, dzięki czemu będą mogły zaprezentować większą liczbę mniejszych wystawców.

„Stanowisko wystawiennicze wystawców z Europy Środkowej i Wschodniej zajmie powierzchnię przekraczającą 1500 m2, na których zaprezentuje się ponad 60 spółek” – powiedział Zhou.

Zgodnie z dążeniem do większego sprofesjonalizowania targów zorganizowanych zostanie 13 sekcji tematycznych poświęconych popularnym branżom, między innymi układom scalonym, zdrowiu publicznemu i kontroli pandemii, medycynie biologicznej i inteligentnemu transportowi.

Na stanowiskach wystawienniczych poświęconych inteligentnemu przemysłowi i technologii informacji, motoryzacji i wyposażeniu medycznemu oraz produktom zdrowotnym, na których prezentować się będzie ponad 100 wystawców zajmujących się sztuczną inteligencją, nauką o życiu i pojazdami autonomicznymi, zorganizowane zostaną sekcje dotyczące inkubacji innowacji.

Podczas targów odbywać się będzie szereg forów i innego rodzaju działań służących wymianie doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości ze startupami, które pomogą im w łatwiejszym przedostaniu się na rynek.

Wang Hongwei, szef działu zakupów Biura CIIE powiedział, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dział przeprowadził 17 terenowych akcji reklamowych, których celem było zachęcenie większej liczby przedsiębiorstw do wzięcia udziału w targach oraz które przyciągnęły na nie ponad 2600 spółek krajowych.

W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 600 grup nabywców krajowych. Szczegółowo wyselekcjonowane zaproszenia do udziału w czwartej edycji targów CIIE wysłane zostaną do ponad 40000 nabywców.

Podczas targów, w dniach 6-8 listopada, Biuro CIIE i Bank Chin przeprowadzą duże konferencje, których częścią będą bezpośrednie spotkania poświęcone nawiązaniu współpracy między nabywcami i wystawcami oraz które uzupełnione będą o takie usługi jak tłumaczenie i materiały filmowe.

„Konferencje zorganizowane na przestrzeni ostatnich trzech lat umożliwiły ponad 3000 wystawcom i 7000 nabywcom zawarcie transakcji i umów o współpracę” – powiedział Liu Wei, dyrektor generalny departamentu finansów oddziału Banku Chin w Szanghaju.

„Tegoroczna edycja targów będzie prowadzona online i offline w Hali Północnej, gdzie odwiedzający będą mogli odbyć spacer wirtualny po powierzchni wystawienniczej za pomocą urządzeń rzeczywistości wirtualnej” – powiedział Cui Ying, dyrektor działu naboru wystawców Biura CIIE.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1629317/mmexport1631951681093.jpg

Źródło: China International Import Expo (CIIE)

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2021, 08:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ