Newsletter

KOHLER i SR_A przygotowują limitowaną edycję baterii łazienkowych, którą zaprezentują podczas Design Miami/ 2023

20.09.2023, 15:38aktualizacja: 20.09.2023, 15:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Kohler Co.
PR Newswire/ Kohler Co.

KOHLER, Wisconsin, 20 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Kohler Co. oraz laureat licznych nagród, brytyjski artysta i projektant dr Samuel Ross oraz jego studio projektowe SR_A na Design Miami/ 2023 zaprezentują limitową edycję baterii łazienkowych Kohler x SR_A Formation 01. Niezwykły układ kątów i śmiały, industrialny kolor Haptic Orange produktu sprawiają, że wykracza on poza tradycyjne wyobrażenie o wyglądzie i działaniu baterii łazienkowych. Współpraca Kohler i SR_A opiera się na awangardowym podejściu artystycznym Samuela, jednocześnie oddając hołd 150-letniej historii innowacji i rzemiosła w odkrywaniu na nowo wzornictwa instalacji wodnych. Nowa limitowana edycja baterii łazienkowych zmienia sposób, w jaki na co dzień postrzegamy przedmioty codziennego użytku, ich formę i funkcję, przekraczając granice materiałów, form i kolorów.

„Dotychczas byliśmy liderami innowacji, kreatywności i odważnego przywództwa - są to cechy, które wpisują się w podejście Samuela i SR_A. Bateria Kohler x SR_A Formation 01 jest pierwszym namacalnym wyrazem naszej współpracy, która stanowi doświadczenie niespotykane dotychczas w branży - powiedział David Kohler, prezes i dyrektor generalny. - Przełomowe pomysły powstałe przy naszej współpracy pomagają w umocnieniu naszej czołowej pozycji w branży i motywują nas do poszerzania perspektyw, jeśli chodzi o produkty i procesy”.

MATERIAŁY

Formation 01, stworzony jako pojedynczy obiekt o charakterze rzeźby, co odróżnia go od tradycyjnych wykończeń elementów metalizowanych, wyznacza nowe oczekiwania związane z rytuałem wody. Bateria zaprojektowana z neolastu, nowego materiału stosowanego wyłącznie przez firmę Kohler, który umożliwia ekspresyjne wyrażanie formy i uzyskiwanie zupełnie nowych kształtów i nasycenia barw. Formation 01, zamontowany na tarczy ze stworzonego przez Kohler żeliwa, idealnie łączy w sobie przyszłościowe wzornictwo i ponadczasowy przemysłowy charakter żeliwa.

FORMY

Zaawansowany technologicznie projekt niestandardowego przepływu wody pozwala na dostarczanie jej przez ostre kąty baterii. Dynamika przepływu podyktowana kształtem i ekspresyjnymi kątami baterii wymaga precyzyjnej kontroli ciśnienia, umożliwiając reinterpretację wyglądu baterii oraz zamierzonego i doświadczanego przepływu wody. Zakrzywiona rękojeść dopełnia ultranowoczesne wzornictwo przedmiotu. 

KOLORY

Industrialny odcień Haptic Orange przywołuje debiut „Tiger Lily” w linii łazienkowej Kohler w 1967 r. - oraz łączy charakterystyczny kolor stworzony przez Rossa z przełomowym podejściem do barw, jakie Kohler prezentuje od lat.

Wyprodukowana zgodnie z progresywnymi analizami w zakresie projektowania i praktycznych doświadczeń studia SR_A bateria rzuca się w oczy i przyciąga uwagę, niezależnie od tego, gdzie zostanie zamontowana. Abstrakcyjna w swym charakterze Formation 01 pozostaje otwarta na interpretację, która po części zależy od użytkownika.

„Codziennie korzystamy z baterii łazienkowych, a spojrzenie na tę czynność jest pokoleniowym wkładem w badanie formy i funkcji związane z rozwojem nowych oczekiwań przyszłych pokoleń dotyczących rozwiązań do dostarczania wody - mówi dr Ross. - Bateria stworzona we współpracy z Kohler łączy w sobie cechy charakterystyczne naszego studia wzornictwa przemysłowego SR_A: celowo abstrakcyjne, uproszczone użycie formy i koloru, czasami minimalne i zaskakujące w zastosowaniu. Duża widoczność obiektu łączy się ze wspólnym podejściem wpisującym się w filozofię studia projektowego i eksperymentowaniem związanym z komunikacją hiperwizualną - skupiamy się na przyszłych perspektywach i rozwiązaniach wzorniczych, które zachęcają do zadawania pytań i krytyki. Często wiąże się to z dekonstrukcją znanych obiektów i form”.

Bateria Formation 01 zadebiutuje na stoisku Kohler na targach Design Miami/ (6-10 grudnia 2023 r.) i będzie dostępna do kupienia na sra.kohler.com w grudniu. Przed debiutem odwiedzający stronę internetową Kohler x SR_A mogą doświadczyć korzystania z baterii poprzez filtr rzeczywistości rozszerzonej, który pozwala użytkownikom umieścić baterię w ich domowej przestrzeni lub w dowolnym miejscu, które ich zainspiruje.

Kohler i SR_A planują przedstawić więcej szczegółów swojej wieloletniej współpracy na lata 2023 i 2024, inspirując odbiorców za pomocą bezpośrednich prezentacji i wrażeń z korzystania z produktów marki.

Obrazy dla mediów można znaleźć w pakiecie prasowym Kohler x SR_A

SR_A

SR_A, założone w 2019 r. przez dr Samuela Rossa, to progresywne studio projektowe, które stworzyło oparte na współpracy projekty komercyjne z LVMH Group, Apple Group i Nike Group, a także z niezależnymi firmami zajmującymi się technologiami i projektowaniem. To brytyjskie studio tworzy projekty architektoniczne w zakresie wzornictwa przemysłowego, przestrzeni i komunikacji wizualnej. Dział filantropijny studia, Black British Artist Grants, zapewnia finansowanie kształcenia akademickiego i granty dla artystów z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych Brytyjczyków o pochodzeniu karaibskim lub afrykańskim. W tym celu SR_A stworzyła radę doradczą złożoną z następujących instytucji: Muzeum Wiktorii i Alberta, Royal College of Art, British Fashion Council, Design Museum i University of Westminster. SR_A to sposób na obiektywne, estetyczne i strukturalne zmiany wprowadzane za pomocą wzornictwa. 

Więcej informacji na stronie sr-a.com.

Kohler Co.

Od 150 lat Kohler Co. jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, innowacji i wytwarzania eleganckich produktów kuchennych i łazienkowych; luksusowych szafek, płytek i oświetlenia; rozwiązań z zakresu dystrybucji energii dla domów oraz przemysłowych systemów zasilających, a także technologii napędowych – oraz luksusowych rozwiązań hotelarskich i prestiżowych mistrzostw golfowych. Będąca spółką prywatną Kohler Co. powstała w 1873 r. i ma siedzibę w Kohler w stanie Wisconsin. Kohler opracowuje rozwiązania naglących problemów, m.in. związanych z dostępem do czystej wody i sanitariatów dla potrzebujących społeczności z całego świata w celu poprawy jakości życia obecnego i przyszłych pokoleń.

KOHLER kuchnia i łazienka, energiaobiekty golfowe i kurorty

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2211193/Kohler_SR_A_Formation_01_faucet_at_Design_Miami_2023.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2211194/Kohler_award_winning_British_artist_and_designer_Dr_Samuel_Ross.jpg   

Źródło: Kohler Co.

KONTAKT:

Vicki Hafenstein

e-mail: victoria.valdezhafenstein@kohler.com 

Źródło informacji: PR Newswire
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.09.2023, 15:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ