Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przed każdym z sześciu niezwykłych występów będzie można zakupić specjalne wydawnictwo koncertowe. Znalazło się w nim wiele ciekawych materiałów, m.in. słowo wstępne kompozytora Zbigniewa Preisnera czy wywiad z nim o kulisach powstawania kolęd. Przy tej okazji nie można było pominąć wpływu Piwnicy pod Baranami, bo to właśnie tam rodziły się te niezwykłe pieśni. Zaprezentowane zostały także zdjęcia z tego legendarnego miejsca. W wydawnictwie publiczność odnajdzie sylwetki artystów: Beaty Rybotyckiej, Edyty Krzemień, Beaty Pocicy, Macieja Balcera oraz Jana Karpiela Bułecki, a także wspaniałych muzyków, o których Zbigniew Preisner powiedział: „Bez wątpienia grają ze mną także fajni ludzie, między innymi: Dominik Wania na fortepianie, Jacek Królik na gitarze. Będzie też grał na skrzypcach Zbyszek Paleta, który był pierwszym skrzypkiem Ewy Demarczyk, a także Marka Grechuty w zespole ‘Anawa’. Można więc powiedzieć, że kolędy gramy w piwnicznym gronie – są to muzycy, którzy byli tam ze mną albo przede mną, w każdym razie jest to Piwnica pod Baranami.”
Specjalnie na potrzeby wydawnictwa artyści biorący udział w koncertach opowiedzieli o swoich ulubionych kompozycjach kolędowych prezentowanych podczas styczniowych wieczorów. „Najpiękniejszą kompozycją Zbigniewa Preisnera jest ‘Kolęda dla nieobecnych’’. Sposób, w jaki Beata ją śpiewa powoduje, że muszę się mocno koncentrować, żeby się nie rozkleić. Tym bardziej, że mam w drugiej części do zaśpiewania refreny i mogłoby skończyć się to dramatem. To widownia ma łkać ze wzruszenia, a niekoniecznie wykonawca na scenie” - powiedział Maciej Balcar. Swoje typy ulubionych kolęd zdradzili także inni wykonawcy.
Specjalny tekst został zadedykowany „Kolędzie dla nieobecnych”, która ma ponadczasowy charakter, przytoczone zostały też wypowiedzi osób, dla których jest ona szczególnie ważna. Dwie kolumny broszury poświęcono autorom słów napisanych do kompozycji Zbigniewa Preisnera.
Wydawnictwa w cenie 20 zł dostępne będą w sprzedaży na specjalnych stoiskach w każdym mieście. Zakupimy na nich także płyty Zbigniewa Preisnera i artystów towarzyszących.
Świąteczne koncerty „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędą się w sześciu polskich miastach:
- 10 stycznia 2019 – w ICE Kraków Congress Centre,
- 14 stycznia 2019 – w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu,
- 15 stycznia 2019 – w hali COS Torwar w Warszawie,
- 16 stycznia 2019 – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,
- 17 stycznia 2019 – w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu,
- 19 stycznia 2019 – w Sali Ziemi w Poznaniu.
Wszystkie wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00. Bilety, poza koncertem w Krakowie, gdzie nie ma już wejściówek, nabywać można za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com. Na trasę koncertową „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” zaprasza agencja Prestige MJM.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 08.01.2019, 16:49 |
| Źródło informacji | Prestige MJM |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Rusza XXVII edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” - innowacje, które zmieniają rzeczywistość
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza start XXVII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości” - jednego z najważniejszych przedsięwzięć promujących polskie innowacje. PARP wyróżnia projekty, które dzięki swojej nowatorskości, potencjałowi rynkowemu i użyteczności przyczyniają się do rozwoju gospodarki oraz wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej.- 06.11.2025, 16:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
-
Image
Olsztynek: ORLEN otworzył pierwszy hub szybkiego ładowania samochodów elektrycznych
Przy trasie S7 na MOP Olsztynek Południe uruchomiony został pierwszy hub ładowania pojazdów elektrycznych sieci ORLEN Charge. „W perspektywie dwóch lat zamierzamy uruchomić ponad 50 takich hubów, wzdłuż głównych tras przejazdowych” - zapowiedział Marek Balawejder, członek zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej ORLEN.- 06.11.2025, 13:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Go Global Travel przekształca się w Yanolja Go Global, rozpoczynając nową erę globalnych innowacji w branży turystycznej B2B
Zmiana marki odzwierciedla integrację firmy z Yanolja Group oraz jej misję promowania innowacji i globalnego rozwoju poprzez technologie i dane.- 06.11.2025, 13:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ