Newsletter

Kolekcja Bau Solo zwycięzcą konkursu Tableware International Awards of Excellence na targach Ambiente we Frankfurcie

08.02.2023, 11:13aktualizacja: 09.02.2023, 15:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polska Grupa Porcelanowa
Polska Grupa Porcelanowa
W niedzielę, 5 lutego 2023 r., podczas największych na świecie targów artykułów konsumpcyjnych we Frankfurcie AMBIENTE 2023, kolekcja Bau Solo marki Ćmielów Design Studio z Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii coffee/teaware (kawa/herbata).

Ręcznie wykonany porcelanowy czajniczek z filiżanką w stylu Bauhaus został zaprojektowany przez projektantkę Edytę Cieloch. Kolekcja inspirowana jest geometrią. Czajniczek (400 ml)i filiżanka (200 ml) jako jedna bryła tworzą zwartą kompozycję przestrzenną. Forma zbudowana jest poprzez cięcie i łączenie figur geometrycznych - kuli i prostopadłościanu. Kolekcja wykonana jest z twardej porcelany barwionej w masie (błękit, róż, szarość, grafit, migdał, terakota, zieleń).

Zestaw został zaprojektowany w 2019 roku z okazji 100-lecia założenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych Bauhaus. Do produkcji wejdzie w 2023 roku i będzie go można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym www.porcelana.pl.

Czajniczek z filiżanką w stylu Bauhaus jest przykładem nowego podejścia do projektowania form produkowanych masowo. Jest to forma użytkowa, która może również służyć jako element małej formy rzeźbiarskiej, kompozycji przestrzennej służącej dekoracji wnętrz.

Polska Grupa Porcelanowa (PGP) łączy potencjał dwóch wiodących fabryk porcelany w Polsce w Ćmielowie i Łubianie. Ideą jej powstania w lipcu 2018 roku było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio. Różnicuje je rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją produkują najwyższej jakości zastawę stołową. Jako Grupa łącząca tradycję ze współczesnością, PGP chce wyróżniać się nie tylko doskonałym wzornictwem i jakością, ale także sprawną organizacją i nowoczesnymi systemami współpracy z dynamicznie zmieniającym się rynkiem.

www.porcelana.pl

Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji.

KONTAKT:

e-mail: pr@grupa-porcelanowa.pl

Źródło informacji: Polska Grupa Porcelanowa

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.02.2023, 11:13
Źródło informacji Polska Grupa Porcelanowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ