Newsletter

Konferencja PAP: „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski” - 9 listopada/Centrum Prasowe PAP

04.11.2022, 12:24aktualizacja: 04.11.2022, 12:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konferencja PAP - grafika
Konferencja PAP - grafika
Przyszłość konwencjonalnych źródeł energii, rozwój polskiej energetyki jądrowej, odnawialnych źródeł energii, budowa gospodarki wodorowej - to główne tematy konferencji energetycznej organizowanej przez Polską Agencję Prasową.

Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna w kontekście bezpieczeństwa energetycznego jest dywersyfikacja dostaw i źródeł energii. Rozwijanie i promowanie wytwarzania energii z odnawialnych źródeł jest jednym z kierunków uniezależniających polski sektor energetyczny od zewnętrznych czynników geopolitycznych.

Jakie zatem miejsce w miksie energetycznym zajmuje energetyka wiatrowa i fotowoltaika obecnie oraz jakie wyzwania rozwojowe czekają te branże? Czy energetyka jądrowa zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne? W jakiej perspektywie można zakładać odejście od paliw kopalnych i czy jesteśmy na to gotowi?

Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić zaproszeni goście, wśród których są m.in.: przedstawiciele administracji rządowej, specjaliści instytutów badawczych, eksperci z branży OZE.

Konferencja odbędzie się w Centrum Prasowym PAP (ul. Bracka 6/8).

Agenda wydarzenia: https://pap-mediaroom.pl/debata/konferencja-pap-transformacja-energetyczna-dla-przyszlosci-polski

Akredytacja na konferencję: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

Transmisja live: https://pap-mediaroom.pl, https://biznes.pap.pl, https://debata.infostrefa.tv

Partnerami konferencji są: PKN ORLEN, PGE Polska Grupa Energetyczna, European Energy Poland, Philip Morris. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: Energetyka24 oraz WysokieNapięcie.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2022, 12:24
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii