Newsletter

Konferencja PFRON: wszystkie najważniejsze akty prawne w Polsce gwarantują równe prawa osobom niepełnosprawnym

27.11.2023, 13:00aktualizacja: 27.11.2023, 13:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Zarówno ratyfikowana przez Polskę Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych, jak i Konstytucja naszego kraju jasno wskazują na pełne równouprawnienie wszystkich obywateli - również tych z niepełnosprawnościami. Dlatego wspieranie ich w zdobywaniu możliwie szerokiej samodzielności powinno być jednym z priorytetów instytucji publicznych.

„Świetny przykład idzie z góry, od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizacje pozarządowe mają tu zadanie pomocnicze i partnerskie w skutecznym rozdysponowaniu środków, które poprawiają życie ludzi na poziomie lokalnym - w  polskich miastach, miasteczkach, wsiach” - podkreśla Mariusz Rodzik, wiceprezes Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok. 

Projekt „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym - System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

Zarejestruj się w Systemie iPFRON+: https://ipfronplus.pfron.org.pl/ 

Materiał w wersji audio dostępny pod linkiem: https://we.tl/t-iIQFlRVeK6.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

PFRON - belka

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.11.2023, 13:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii