Newsletter

Konferencja prasowa pt. „Apel biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”

21.02.2023, 09:13aktualizacja: 21.02.2023, 09:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 20.02.2023, godz. 11:00

Firmy mające ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, od lat inwestują w odnawialne źródła energii. Kluczowe marki globalne dostrzegają ogromny potencjał wzrostu działalności w Europie, a Polska jest szczególnie interesującym rynkiem. 

Obecne prace na ostatecznym kształtem ustawy odległościowej są śledzone na arenie międzynarodowej, z nadzieją na odblokowanie pełnego potencjału zielonych mocy płynących z wiatrowych projektów. Jest to jeden z kluczowych elementów potrzebnych do decyzji inwestycyjnych.

Koncerny działające w Polsce apelują do rządzących: Bez udziału zielonej energii, polskiej gospodarce grozi utrata konkurencyjności i atrakcyjności rynkowej. Zmiana minimalnej odległości z 500 na 700 metrów znacząco ogranicza potencjał energetyki wiatrowej na lądzie w nadchodzącej dekadzie, a co za tym idzie niewystarczającą ilość zielonej energii w sieci. 

Źródło informacji: PSEW

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 21.02.2023, 09:13
Źródło informacji PSEW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ