Newsletter

Konferencja prasowa pt. „Gaz zakładnikiem geopolityki. Wykorzystanie gazu ziemnego na cele energetyczne w Unii Europejskiej w aspekcie oddziaływania czynników geopolitycznych”

19.01.2023, 18:31aktualizacja: 20.01.2023, 11:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 19.01.2023, godz. 10:00

W obliczu wojny w Ukrainie oraz mając na uwadze fakt, że wciąż ponad 70% energii elektrycznej w Polsce pochodzi z węgla, problematyka wykorzystania gazu jako paliwa przejściowego w energetyce jest dziś tematem niezwykle palącym. Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych (DISE) we współpracy z ekspertami z obszaru rynków gazu i geopolityki postanowił podjąć ważny i aktualny temat kryzysu dotykającego rynki gazu i szerzej sektor energetyki w Europie w kontekście czynników geopolitycznych. 19 stycznia odbyła się premiera raportu „Gaz zakładnikiem geopolityki”, który odpowiada na pytania dotyczące perspektyw wykorzystywania gazu ziemnego na cele energetyczne Polski i Europy. Najnowszy raport DISE jest pierwszym w Polsce, kompleksowym opracowaniem, które całościowo podejmuje tematykę wpływu czynników geopolitycznych na gospodarkę energetyczną UE oraz wskazuje możliwości doraźnej zamiany rosyjskiego gazu na gaz pochodzący z alternatywnych źródeł dostaw.

Źródło informacji: Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 19.01.2023, 18:31
Źródło informacji Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii