Newsletter

Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru. Dyskusje o przyszłości polskiej energetyki na Konferencji PSEW w Świnoujściu

28.05.2024, 15:01aktualizacja: 28.05.2024, 19:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PSEW
PSEW
Rosnący udział energetyki wiatrowej w miksie wytwórczym podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływa pozytywnie na rozwój społeczny i gospodarczy na poziomie lokalnym i centralnym. Merytoryczna debata na temat wizji polityki energetycznej Polski jest kluczowa dla niezależności, konkurencyjności, czy ochrony klimatu. Będą to kluczowe tematy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Świnoujściu. Wydarzenie na skalę europejską od 19 lat stanowi miejsce kształtowania rozwiązań na najbardziej palące wyzwania branży wiatrowej.

Kluczowe wnioski i rozwiązania wykuwają się w gronie cenionych autorytetów sektora OZE - polityków, ekspertów, największych inwestorów, przedsiębiorców czy naukowców. W gronie ponad 100 prelegentów tegorocznej konferencji znajdą się m. in.: Waldemar Sługocki - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Miłosz Motyka - wiceminister Klimatu i Środowiska, Grzegorz Onichimowski - prezes PSE, Piotr Listwoń, wiceprezes TGE, Marek Szymankiewicz - prezes ENEA Operator, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Giles Dickson - prezes WindEurope, czy prof. dr hab. Szymon Malinowski, przewodniczący zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego PAN.

W wydarzeniu udział wezmą Event Ambasadorzy: Jagna Kubańska-Łyczakowska, Head of Public Affairs Poland & Baltics w Vestas, Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy oraz Michał Kołodziejczyk, prezes Equinor Polska oraz wszystkie spółki z sektora OZE skupione wokół energetyki wiatrowej w Polsce.

Konferencja PSEW to platforma sprzyjająca współpracy, zdobywaniu wiedzy i doświadczeń tak, aby energia z wiatru jeszcze szybciej, taniej i w sposób zrównoważony napędzała zieloną transformację. Ten rok przyniósł rekordowe 10 GW mocy w energetyce wiatrowej, jednak potencjał Polski jest znacznie większy. Branża wiatrowa, samorząd i przemysł wyczekują nowych zapisów i zmiany odległości minimalnej na 500 m.

Z kolei polski offshore wart około 40 mld zł to największa inwestycja w powojennej Polsce. Przyniesie nawet 178 mld zł wartości dla polskiej gospodarki i ponad 100 tys. miejsc pracy. Polski onshore i offshore ma ogromne szanse, by stać się konkurencyjnym rynkiem dla wiatru w Europie, potrzeba jednak działań, które stworzą przestrzeń na kolejne inwestycje. Ułatwienie rozwoju OZE stało się priorytetem KE, jednak barierą w Polsce wciąż pozostają m. in. sieci, które wymagają efektywnej modernizacji i rozbudowy.

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej - nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego. W trakcie merytorycznych dyskusji i warsztatów nie zabraknie tematów dotyczących przyszłości offshore wind, rozwoju sieci, local content, infrastruktury portowej, usług w sektorze wiatrowym czy bezpieczeństwa pracy. Polskie firmy będą miały doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z podmiotami przemysłowymi z największych zagranicznych rynków offshore. To wyjątkowa okazja na nowe relacje biznesowe i szansa wejścia na rynki zachodnie.

Już 4 czerwca cała branża wiatrowa spotyka się na Konferencji PSEW. Wydarzenie zgromadzi ponad 2000 uczestników z kilkudziesięciu krajów. To trzy dni pełne merytorycznych wystąpień, warsztatów, spotkań networkingowych, bankietów oraz atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. Trwają ostatnie dni rejestracji. Dołącz już teraz i poczuj dobrą energię podczas największego święta branży wiatrowej.

Konferencja PSEW2024 - rejestracja i szczegóły: www.konferencjapsew.pl

KONTAKT:

Małgorzata Żmijewska-Kukiełka

tel. +48 508 848 956

e-mail: m.zmijewska@psew.pl 

Źródło informacji: PSEW

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.05.2024, 15:01
Źródło informacji PSEW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ