Newsletter

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: konkretne propozycje w prawie i praktykach, dzięki którym banki oraz kredytobiorcy przetrwają ciężkie czasy

01.12.2022, 11:02aktualizacja: 01.12.2022, 11:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Jednym z głównych tematów poruszanych podczas 14. edycji Kongresu Bankowości Detalicznej (KBD) jest kondycja polskiego rynku kredytów hipotecznych. W trakcie inauguracji wydarzenia zorganizowanego przez Europejski Kongres Finansowy w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zaprezentowano raport Klubu Odpowiedzialnych Finansów przy EKF, zawierający listę 10 najważniejszych rekomendacji prowadzących ku racjonalizacji tego segmentu zobowiązań długoterminowych.

„Zgłoszone podczas KBD postulaty dotyczą zarówno zmian legislacyjnych, chociażby wdrożenia jednolitego wzoru umowy kredytu mieszkaniowego, jak i nowych ścieżek budowania świadomości ekonomicznej konsumentów. Pozwoliłyby one uporządkować ten rynek, jakże kluczowy dla rozwoju gospodarczego kraju i realizacji potrzeb jego obywateli” – komentował Rafał Kozłowski, senior expert w McKinsey&Company. 

Zdaniem Rafała Kozłowskiego, rynek kredytów mieszkaniowych przez dekady kształtował się w komfortowych warunkach, jednak pandemia, galopująca inflacja i wojna w Ukrainie sprawiły, że sytuacja uległa radykalnej zmianie.

„To dowodzi, że dotychczasowy model się już przeżył i musi zostać zastąpiony nowym, odpowiednim dla dynamicznie zmieniających się uwarunkowań” – dodał ekspert McKinsey&Company.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 01.12.2022, 11:02
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.