Newsletter

Biznes i finanse

Koniec zdjęć do filmu „Mistrz” o legendarnym polskim pięściarzu

21.01.2020, 16:36aktualizacja: 21.01.2020, 16:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Galapagos Films/fot. R. Pałka (1)
Galapagos Films/fot. R. Pałka (1)
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Mistrz” przedstawiającego losy legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Produkcja z Piotrem Głowackim w roli głównej trafi do kin już 16 października.

„W ostatnich latach powstały ważne polskie filmy o powstaniu warszawskim czy o rzezi wołyńskiej, nadszedł więc czas opowiedzieć niezwykłą historię Polaka, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo nad nazistowskim terrorem” - mówi Maciej Barczewski, reżyser i scenarzysta „Mistrza”.

Akcja filmu rozgrywa się w realiach początków funkcjonowania niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Ich wiarygodne przedstawienie wymagało między innymi zbudowania repliki znacznej części dawnego obozu, której zabudowania wzniesiono nieopodal Piaseczna pod Warszawą.

„Dbałość o prawdziwą fakturę historyczną filmu dotyczyła nie tylko prac scenograficznych i kostiumowych, ale nałożyła niezwyczajne wymogi na obsadę aktorską, przede wszystkim na odtwórcę roli tytułowej, którym jest Piotr Głowacki. Podjął się on niezwykłego, jak na polską kinematografię, niemal dwuletniego wysiłku przygotowania fizycznego do roli. W efekcie diety i forsownych treningów stracił niemal jedną trzecią masy ciała i mógł w nadzwyczaj wiarygodny sposób przedstawić postać pięściarza w obozie zagłady” - mówi reżyser.

„Boks stał się dla Tadeusza +Teddy’ego+ Pietrzykowskiego narzędziem do przetrwania. Nasza opowieść jest o tym, jak pasja i podążanie za nią może ratować życie” - dodaje Piotr Głowacki.

Autorem zdjęć do „Mistrza” jest Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”) nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy® - Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”). Za muzykę odpowiada Bartosz Chajdecki („Bogowie”).

Obok Piotra Głowackiego („Bogowie”) na ekranie wystąpią m.in. Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski („Planeta Singli").

Film powstaje przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są współtwórcy sukcesu biograficznego hitu „Najlepszy” - Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films sp. z o.o.). Koproducentami są: TVP S.A., Cavatina GW sp. z o.o., Hardkop sp. z o.o., Aeroplan Studios sp. z o.o. Na ekrany polskich kin „Mistrz” trafi 16 października 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

KONTAKT:

Magdalena Roman

e-mail: magdalena.roman@galapagos.com.pl

tel. +48 519 324 756

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.01.2020, 16:36
Źródło informacji Galapagos Films
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ