Newsletter

Biznes i finanse

Konin: MPEC zmienia krajobraz miasta

06.06.2021, 22:52aktualizacja: 06.06.2021, 22:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej konsekwentnie realizuje prace w ramach projektu „Przebudowa systemu ciepłowniczego miasta Konina”. Teraz trwają spektakularne roboty przy likwidacji najdłuższego „ruralu” w naszym regionie, położonego wzdłuż Trasy Warszawskiej, na wysokości stadionu.

Do tej pory zlikwidowano kilka kilometrów rurociągów biegnących nad ziemią, zastępując je - tam gdzie było to konieczne - nowoczesnymi ciepłociągami podziemnymi. Tak stało się m.in. wzdłuż nowej ul. Kleczewskiej.

Trwają intensywne prace przygotowawcze do demontażu instalacji wzdłuż Trasy Warszawskiej, na odcinku od mostu Marszałka Piłsudskiego do Warty. Ekipy robotników zdejmują osłony termoizolacyjne, gotowy jest rurociąg zastępczy. Wycinka rozpocznie się po całkowitym wyłączeniu ogrzewania.

Modernizowany jest także ciepłociąg przy KDK i w kilku innych miejscach.

W ramach realizowanego programu inwestor wybuduje 3,7 km nowych sieci i zmodernizuje jej dalsze 3,81 km.

Całkowity koszt przedsięwzięcia, które zakończy się w tym roku, to ponad 27,5 mln zł, z czego dofinasowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sięga prawie 12,5 mln zł.

Prace prowadzone przez MPEC mają bezpośredni wpływ na krajobraz naszego miasta. W wielu miejscach z jego przestrzeni znikną kilometry stalowo-szarych rur.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.06.2021, 22:52
Źródło informacji Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ