Newsletter

Konin: Rusza przebudowa ul. Jana Pawła II

22.05.2023, 07:19aktualizacja: 22.05.2023, 07:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Umowa na przebudowę ul. Jana Pawła II w Koninie podpisana. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Strabag sp. z o.o., z którą dziś (19 maja) Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) zawarł umowę. – Czekaliśmy na to ładnych parę lat – powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina. Warto dodać, że jest to droga wojewódzka, którą na dobę przejeżdża średnio 12.000 pojazdów.

- Ulica będzie przebudowywana na odcinku prawie 1,3 kilometra – wyjaśnia Grzegorz Pająk, dyrektor ZDM. Od ronda św. Wojciecha do mostu nad kanałem Warta-Gopło przebudowana zostanie  jezdnia (poprawa nośności, wymiana nawierzchni), wybudowane m.in. odwodnienie, drogi dla pieszych i rowerzystów oraz oświetlenie. Inwestycja obejmuje też budowę chodnika po stronie południowej od mostu do ul. Laskówieckiej.

Koszt prac to ponad 16,5 miliona złotych, w 95% wynosi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Czas trwania prac - 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Nową ulicą powinniśmy więc jechać w sierpniu 2024 roku.

Wiadomo, że podczas robót wprowadzone będą ograniczenia w ruchu. ZDM przewiduje, że ruch będzie się odbywał wahadłowo, natomiast nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do zamknięcia ulicy na jakiś czas. W związku z pracami wykonane będą nasadzenia drzew i krzewów.  
Umowę ze strony Strabag sp. z o.o. podpisał pełnomocnik Norbert Janowski, inwestora reprezentował Grzegorz Pająk – dyrektor ZDM.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.05.2023, 07:19
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.