Newsletter

Konkurs dla mediów „Platynowe Megawaty” - weź udział w plebiscycie i dołącz do grona laureatów

28.03.2023, 09:43aktualizacja: 28.03.2023, 10:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Towarowa Giełda Energii
Towarowa Giełda Energii
Towarowa Giełda Energii S.A. ogłosiła dziewiątą edycję konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”, w ramach którego nagradzane są najlepsze materiały 2022 roku, dotyczące rynków energii, gazu i OZE. W tegorocznej odsłonie plebiscytu dziennikarze zawalczą o nagrody w nowych kategoriach. Zgłoszenia można przesyłać do 12 kwietnia br.

Konkurs jest organizowany z myślą o przedstawicielach mediów ogólnopolskich i regionalnych, którzy jako autorzy materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych, internetowych, a także m.in. podcastów przybliżają czytelnikom zawiłości związane z sektorem energetycznym. I o ile ten aspekt wpisany jest na stałe w DNA plebiscytu, o tyle z roku na rok ewoluuje jego formuła, co jest wynikiem zmieniającego się świata oraz samych mediów. Edycja 2022 może się więc poszczycić zupełnie nowymi kategoriami, w ramach których dziennikarze zawalczą i o tytuły, i o nagrody pieniężne. Są to:

  • Dziennikarz Roku 2022 (nagroda główna),
  • Najlepszy materiał na temat transformacji energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał na temat rynku gazu w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał na temat branży energetycznej w mediach regionalnych w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał audiowizualny na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie),
  • Najlepszy materiał newsowy na temat branży energetycznej w 2022 roku (wyróżnienie).

Idea konkursu pozostaje niezmienna - popularyzacja obiektywnego, etycznego i wysoce merytorycznego dziennikarstwa, a także rozwijanie debaty publicznej oraz edukacja mediów, inicjatywą towarzyszącą konkursowi bowiem są organizowane wspólnie z partnerami warsztaty dla dziennikarzy, stanowiące doskonałą okazję do zapoznania się z aktualnymi zagadnieniami branżowymi.

Dziennikarskie podsumowanie 2022 roku

Dziewiąta edycja ruszyła 15 marca i potrwa do 12 kwietnia 2023 r. W tym czasie zarówno autorzy publikacji (dziennikarze), jak i kolegia redakcyjne, członkowie Kapituły Konkursu czy przedstawiciele TGE mogą zgłaszać opublikowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 r. materiały, które traktowały o energii elektrycznej, gazie, odnawialnych źródłach energii, ciepłownictwie itp. Jednym słowem - pod lupę brana jest szeroko rozumiana energetyka.

Siła przekazu

Co liczy się przy wyborze laureatów? Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele patronów, partnerów oraz organizatora, oceni wszystkie zgłoszone prace, biorąc pod uwagę m.in. wartość informacyjną materiału, jego poprawność merytoryczną, formę i czytelność wypowiedzi, a także walory publicystyczno-edukacyjne. Zwycięskie publikacje ma bowiem cechować jasność przekazu, obiektywizm oraz przestrzeganie zasad etyki. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w maju 2023 r. podczas uroczystej gali.

Partnerzy

Inicjatywę, jak co roku, wspierają patroni honorowi: Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu i Środowiska oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, a także jeszcze liczniejsze grono partnerów: TAURON Polska Energia S.A. (partner strategiczny), Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., GAZ-SYSTEM S.A., Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKP Energetyka S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Respect Energy S.A. oraz Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.tge.pl w zakładce
Konkurs Platynowe Megawaty, dodatkowych informacji udziela Biuro Prasowe TGE pod adresem press@tge.pl.

Źródło informacji: Towarowa Giełda Energii

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.03.2023, 09:43
Źródło informacji Towarowa Giełda Energii
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.