Newsletter

Konkurs PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” na półmetku

15.10.2021, 15:59aktualizacja: 15.10.2021, 16:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” - logo
„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” - logo
Ponad 10 tys. zł czeka na laureatów konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zgłoszenia uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do konkursu czekamy do 30 listopada.

Trwa konkurs Polskiej Agencji Prasowej na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym i rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Do uczestnictwa zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów liceów i techników, a także nauczycieli, wychowawców, pracowników świetlic, bibliotek czy ośrodków kultury.

Dla najmłodszych uczniów przewidzieliśmy 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 750 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce - 1200 zł, III miejsce - 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce - 2000 zł, za II miejsce - 1500 zł, a za III miejsce - 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

Laureatów wybierze w grudniu pięcioosobowe jury, które oceni wszystkie prace pod względem merytorycznym.

Na prace konkursowe czekamy do 30 listopada 2021 r., ale warto przygotować prace konkursowe wcześniej - w każdym miesiącu losujemy dwie osoby, które dostają od nas atrakcyjne upominki rzeczowe!

Jak powinna wyglądać praca konkursowa? Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Z kolei dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć - np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.10.2021, 15:59
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ