Newsletter

Konkurs Pracodawca Godny Zaufania - trwa nabór

10.08.2023, 11:02aktualizacja: 10.08.2023, 11:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego - kadr z filmu
Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego - kadr z filmu

Trwa nabór do XIII edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, podczas którego nagrodzone zostaną firmy stwarzające przyjazne środowisko pracy i stawiające na innowacje. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2023 roku, wypełniając formularz na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl.

Czego od pracodawców godnych zaufania oczekują potencjalni pracownicy? Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie organizatorów konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, 93 proc. ankietowanych chciałaby przynajmniej częściowo pracować zdalnie. Co ciekawe, pracownicy nie chcą tracić kontaktu z biurem - system całkowicie zdalny jako pożądany wskazało zaledwie 18 proc. Dla młodych ważne jest także, by praca była także „sposobem na samorealizację i możliwością aktywnego wkładu w zmieniający się świat”.

Pracownicy chętniej wybierają firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i cechują się niską rotacją zatrudnionych. Łącznie 68 proc. badanych zadeklarowało, że pracodawca godny zaufania to ten, który oferuje stabilność zatrudnienia. W tej kwestii widać też wyraźny trend, ponieważ w analogicznym badaniu przeprowadzonym 2021 roku 72 proc. ankietowanych wskazało, że ważna jest dla nich rozpoznawalność i pozycja rynkowa firmy także składające się na stabilność zatrudnienia.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Statystyczny, Główny Inspektor Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Partnerem strategicznym konkursu jest Hasco-Lek S.A. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, a Partnerem Strategicznym debat eksperckich w ramach forum i konkursu - Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Partnerami merytorycznymi są: Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, Instytut Staszica, Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP).

Więcej o konkursie: www.pracodawcagodnyzaufania.pl

Link do wideo: https://youtu.be/aypWlOk39Xg

Źródło informacji: Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.08.2023, 11:02
Źródło informacji Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ