Newsletter

KOPEX SA Zawiadomienie spółki GALANTINE Sp. z o.o. otrzymane w trybie art. 69 ust.1 pkt 1) ustawy o ofercie publicznej

30.12.2015, 15:50aktualizacja: 30.12.2015, 15:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 37/2015

Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o wpływie zawiadomienia z datą 23.12.2015 r. przesłanego przez GALANTINE Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Armii Krajowej 41 w trybie art. 69 ust.1 pkt 1) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 184, poz. 1539 z późn. zm.).

W przesłanym zawiadomieniu spółka GALANTINE Sp. z o.o. poinformowała, że w wyniku zarejestrowania w dniu 21.12.2015 r. przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego połączenia spółki GALANTINE Sp. z o.o. (spółka przejmująca) ze spółkami:

- Fabryka Maszyn GLINIK S.A. oraz

- INVEST 15 TDJ Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. oraz

- ZEH TDJ Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (spółki przejmowane),

przez przeniesienie majątku spółek przejmowanych na spółkę przejmującą, spółki: GALANTINE Sp. z o.o. oraz INVEST 15 TDJ Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. zmieniły stan posiadania głosów w spółce KOPEX S.A.

Przed wpisem połączenia w/w spółek posiadały one następujące udziały w ogólnej liczbie głosów Emitenta:

- GALANTINE Sp. z o.o. posiadała 1.000 akcji KOPEX S.A. dających 1.000 głosów na walnym zgromadzeniu KOPEX S.A., stanowiących 0,001 % w ogólnej liczbie głosów,

- INVEST 15 TDJ Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. posiadała 7.432.000 akcji KOPEX S.A. dających 7.432.000 głosów na walnym zgromadzeniu KOPEX S.A., stanowiących 9,998 % w ogólnej liczbie głosów,

- pozostałe spółki przejmowane, tj. Fabryka Maszyn GLINIK S.A. oraz ZEH TDJ Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. nie posiadały akcji Emitenta.

Z dniem wpisu połączenia spółka przejmująca (GALANTINE Sp. z o.o.) stała się następcą prawnym spółek przejmowanych (Fabryka Maszyn GLINIK S.A., INVEST 15 TDJ Finance Sp. z o.o. S.K.A., ZEH TDJ Finance Sp. z o.o. S.K.A.), które w dniu rejestracji połączenia utraciły byt prawny, a prawo własności akcji Emitenta posiadanych przez spółkę INVEST 15 TDJ Finance Sp. z o.o. S.K.A. przeszło na spółkę przejmującą.

Po wpisie połączenia spółka GALANTINE Sp. z o.o. posiada łącznie 7.433.000 akcji KOPEX S.A., dających 7.433.000 głosów na walnym zgromadzeniu KOPEX S.A., stanowiących 9,999 % w ogólnej liczbie głosów.

Przeniesienie wymienionych wyżej akcji nastąpiło pomiędzy spółkami należącymi do Grupy Kapitałowej kontrolowanej przez TDJ S.A. z siedzibą w Katowicach, wobec czego nie wpłynęły na zmianę dotychczasowego stanu posiadania akcji KOPEX S.A. pośrednio przez TDJ S.A. ani też przez Pana Tomasza Domogałę.

Zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem, nie istnieją podmioty zależne od akcjonariusza dokonującego zawiadomienia posiadające akcje spółki KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach. GALANTINE Sp. z o.o. informuje także, że nie istnieją osoby, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. c ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, tj. osoby trzecie, z którymi Spółka zawarła umowę, której przedmiotem jest przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.12.2015, 15:50
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ