Newsletter

Kulminacja tenisowej LOTTO SuperLIGI odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach

01.12.2023, 15:02aktualizacja: 01.12.2023, 15:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SuperLIGA (1)
SuperLIGA (1)
Na terenie kompleksu sportowo-tenisowego Tenis Kozerki o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski powalczą cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego LOTTO SuperLIGI - BKT Advantage Bielsko-Biała, KT KUBALA Ustroń, OSAVI TENNIS TEAM Kalisz oraz CKT Grodzisk Mazowiecki. Turniej mistrzowski odbędzie się w dniach 8-10 grudnia.

Faworytem do zwycięstwa w FINAL FOUR jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski - BKT Advantage Bielsko-Biała. Bielszczanie sięgnęli w sezonie po komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone.

„Pojawimy się w Kozerkach z jasnym celem obrony tytułu i innego rozwiązania nie bierzemy pod uwagę. Pamiętajmy jednak, że sport rządzi się swoimi prawami, a pojęcie tzw. murowanego faworyta nie istnieje” - zapowiada Piotr Szczypka, prezes BKT Advantage Bielsko-Biała.

Drugą z rozstawionych drużyn będzie KT KUBALA Ustroń, a ich rywale - drużyny z miejsc trzeciego i czwartego - będą wyłonione w drodze czwartkowego losowania. Oba spotkania półfinałowe odbędą się w piątek, natomiast w sobotę rozpoczną się zmagania o trzecie miejsce oraz finał (pierwsze trzy mecze). Na niedzielę planowane jest dokończenie rywalizacji w obu spotkaniach oraz ceremonia wręczenia pucharów. Każde spotkanie składać się będzie z sześciu lub siedmiu meczów (w przypadku remisu 3:3).

Bilety na to wydarzenie można kupić na platformie eBilet.pl. Jednodniowe wejściówki kosztują 85 zł, natomiast z myślą o tych, którzy zamierzają spędzić w Kozerkach cały weekend, przygotowano karnety trzydniowe w cenie 201,50 zł. Pula biletów jest ograniczona.

„Mamy nadzieję, że w Kozerkach cztery ściany będą pomagać gospodarzom, aczkolwiek urok sportu polega przecież na jego nieprzewidywalności. Uważam, że podczas turnieju finałowego, gdzie pojawi się presja i nerwy, wszystko będzie możliwe. Na pewno damy z siebie wszystko, a zawodnicy będą walczyć na korcie do ostatniej piłki. Tyle mogę obiecać” - zapowiada Jarek Lewandowski, dyrektor CKT Grodzisk Mazowiecki.

Link do sprzedaży biletów: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/lotto-superliga 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem LOTTO SuperLIGI - FINAL FOUR została gmina Grodzisk Mazowiecki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.12.2023, 15:02
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ